Pokec o všem

Vše co nejde zařadit do žádné jiné kategorie

Re: Pokec o všem

Příspěvekod Libor Mašík » 20 lis 2015, 09:20

Taky jsem měl myšlenku založit "tlachací" vlákno a předběhli jste mně. Což je dobře.
Já osobně pájím prodlužováky až na káblíku. Kaskádovitě odstřihnu, nejkratší, prostřední, nejdelší, spájím a zaizoluje vše společně. Do serva raději, pokud nemusím nesahám. Toto se mi jeví jako spolehlivější a zvládnutelné i amatérem.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Pokec o všem

Příspěvekod Lukáš.G » 20 lis 2015, 09:32

Pro mě bývá často veliké překvapení když vidím kvalitu originál káblíku přiletovaných v servu výrobcem... :D Tak si říkám kolikrát, že pokazit to už víc nemůžu... A kupodivu Hitec je měl víc humpolácký sletované než GO..od Pelikána..takže nějaká Čína...
Letování mi nevadí..dobrá pajka..pájecí roztok a jde to samo...
Horší je pak nacvaknout servokonektor..né vždy se mi to napoprvé povede... :?
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Pokec o všem

Příspěvekod racek » 20 lis 2015, 09:35

Na spoj kabelů mezi trupem a křídlem používám Multiplexí konektory , nejen podle mě nejlepší a nejbezpečnější volba , jeden konektor dokáže propojit až 4 kanály najednou , už to záleží jenom na kvalitě pájení...navíc když se dají 2 páry křížem (samice/samec) , nelze je prohodit a jsem si jistý že mám všechny kanály správně zapojené.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _set_.html
,při představě že bych měl spojovat 6 klasických ,,Jr,, konektorů před smontováním modelu , jímá mě hrůza :D
Díky tomu vlastně jsem skončil se skupinou na předváděcích veřejných akcích , při průletu mojí P-39 se uvolnil konektor od jednoho z křidélek , to vyjelo do krají polohy a kobra se poroučela pod plnym na zem , bohužel (naštěstí) spadla 4m před nás kde jsme stáli všichni co byli ve vzduchu , nikdo v tu chvíli by neudělal nic , každej sledoval svůj model , bylo nás cca 7-8 ve vzduchu , při představě kdyby se to stalo jen v trochu jiné poloze a šlo to za nás do lidí jsem se rozhodnul se na to radši vykašlat , než aby se o mě psalo v novinách :?
Proto nechápu některé soudruhy s čím se chodí předvádět mezi lidi , když vidím tu zástavbu v modelu :o
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Pokec o všem

Příspěvekod Henry » 20 lis 2015, 09:56

Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Pokec o všem

Příspěvekod Lukáš.G » 20 lis 2015, 10:04

Jasně tohle je bez debat. U dvou JR většinou jen křidélka to není nijaká pakárna... Ty MPX konektory vypadají rozumě.. kolega je taky používá.
No lítání blbnutí hezké ale je to třeba taky brát v rozumové rovině.. Tak to se ti ani nedivim žes přestal... Ale jinak jste to měli opravdu parádní...pro mě tohle bylo první setkání s Warbirdy jako RC naživo. Tohle jsem znal jen z časopisů.
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Pokec o všem

Příspěvekod Lukáš.G » 20 lis 2015, 10:09

Henry díky...tak věříš že tohle mě nikdy nenapadlo. Musím se kouknout v jakých délkách to prodávají.
Já se vždycky nejvíc nadrbu s těma koncovkama... musí se to fest zmáčknout ať ten káblík drží....a kolikrát když je to fest..tak to zase jde blbě zastrčit do plastového těla konektoru...a to je furt něco...
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Pokec o všem

Příspěvekod racek » 20 lis 2015, 10:23

Na Hurricanu ty MPX musim zase určitě použít , mám je také na Beaveru , Blaníku , jen řeším jestli na něj dělat přistávací světla , další kanál na víc + napajení světel , a to už i tak tam povede 5 kanálů, ale asi to nechám na můj další větší epp projekt , tam budou i pozičky jako mám u Beavera , je to parádní si zalítat v podvečer když už do toho nikdo nechce jít , mám celé šeré nebe pro sebe :mrgreen:
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Pokec o všem

Příspěvekod Henry » 20 lis 2015, 10:45

Myslím, že pokud je v každé polovině křídla cokoliv víc než jedno servo tak to má smysl použít ty MPX konektory.
Osvětlení chci dát na L-410 (KOR model). Už jsem si v Arduinu naprogramoval a postavil jednoduchý ovládací modul (3x poziční světla, 1x trojitý přistávací reflektor na čumák, 2x nezávisle běžící zábleskový maják). Od té doby to ale leží a čeká až mě opět chytne L-410 mánie. Asi až dodělám Čmeláka.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Pokec o všem

Příspěvekod racek » 20 lis 2015, 11:05

Ty už máš tu větší verzi L-410 1850mm nebo toho malého ? Předpokládám že toho malého , protože ten větší se snad ještě neprodává...Ale je otázka jestli se vůbec prodávat bude za 5100,- , kdyby to měli z 30g/l epp jako to dělá tady Libor , ale na fotkách mě to přijde hodně chlupaté a měkké , to mě odrazuje , jinak jedna z mých srdcovek , být tak za 3500,- tak do něj jdu!
Na druhou stranu ,jestli je to celé frézované , tak mají dost odpadu a cena je úměrná , na tom trupu je toho dost , no nevím , ale je to stejně drahé...
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Pokec o všem

Příspěvekod racek » 20 lis 2015, 11:22

Ale pozor , přečetl jsem si obsah stavebnice...

EPP díly (nebarvené), sklotextitové a překližkové díly, ocelové dráty, bowdeny, táhla, vidličky, kolečka + maketové brzdy, hliníkové výztuhy, spojky křídla, systém uchycení křídla, mechanismus zatahovacího podvozku, odpužený říditelný příďový podvozek i stavěcí kroužky.

No kdyby se s nimi člověk domluvil třeba bez zatahováků jaká by byla cena , když jich mám ještě plnou krabici 8-) , no uvidíme časem jak se to bude vyvíjet , zatím toho mám až nad hlavu + co jsem si ještě objednal u Libora :D
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron