velikost modelů z EPP

Vše co nejde zařadit do žádné jiné kategorie

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod Libor Mašík » 19 úno 2014, 13:18

Jenom poznámku k těm větroňům z EPP. Byl jsem poměrně překvapen, že mají docela obstojnou klouzavost, např Blaník. Zlepší se to ještě mírným přetmelením povrchu křídla šlehaným tmelem. A menší klouzavost nahradí oproti tomu menším opadáním. takže ve vzduchu vydrží stejnou dobu jako hladší větroně, jen uletí menší vzdálenost. Ale díky tomu lítá např Blaník velice realisticky, což už neplatí třeba o Luňákovi.
Co ale nemají tyto modely je např. pronikavost proti větru a také nerady létají akrobacii. Nelze je rozjet na vyšší rychlost kvůli většímu odporu. Takže zvýšit rychlost třeba na přemet je docela problém.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod Standa » 19 úno 2014, 13:49

Aby to nebylo špatně pochopeno, já proti větroňům z EPP vůbec nic nemám, naopak se mi líbí, že něco takového vůbec někdo nabízí. Lze předpokládat, že kdo si bude kupovat větroně z EPP, tak bude počítat s jeho vlastnostmi. Dokonce i já jsem uvažoval, jestli si Blaníka nepořídím i když to není můj šálek čaje. :roll:
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod racek » 19 úno 2014, 15:13

Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod racek » 19 úno 2014, 15:15

Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod Libor Mašík » 19 úno 2014, 20:24

Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod racek » 20 úno 2014, 05:16

Já taky , doufám že to půjde , teď to musí Blaník dokázat když už jsem to tady takhle nakousnul :oops: :lol:
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod Standa » 20 úno 2014, 07:31

Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod racek » 20 úno 2014, 11:24

Vždyť já vím že neděláš jen WWII , už i ty odskakuješ do jiných kategorií a stejně i já pokukuju zase po WWII , ale z jiného soudku , vícemotoráky a naokoukaná letadla , teď mě padla do oka Cessna C-106 Loadmaster z roku 1943 a byly vyrobeny jen 2 Kusy a mám na to modelářský plánek. moc se mi líbí ta koncepce hornoplošníku s podvěšenými dvěma hevězdicovými motory s dvoukolým zatahovákem.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod Standa » 20 úno 2014, 12:13

To je přesně ono, neokoukaná letadla, jenomže těch, co ještě nikdo nestavěl je móóóc málo ! Proto jsem se trochu uchýlil k tzv. "tajným zbraním", protože to opravdu skoro nikdo nedělá v RC a připravovali je všechny válečné státy. Navíc těch podkladů je tak málo, že mi nikdo nemůže říct, že to takhle nebylo. :lol: Pro stavbu Aero A 200 jsme se taky rozhodli protže byly vyrobeny jenom dva kusy a ve velkém RC to nikdo nedělal.
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: velikost modelů z EPP

Příspěvekod racek » 20 úno 2014, 15:52

Ono všechno má své kouzlo , jak minulost tak i současnost , jsou i ,,profláklé,, typy které můžu. Měl jsem v plánu stavět i 6ti motorový Ju-390 (mimochodem už mám na něj i vytisklý plán, 6x motor, 6x regl, 4x zatahovák, 6x protiběžné vrtule, 6x kužel ... no ale naštěstí to jde rozhodit na menší vícemotoráky) , taky byli jen 2 a nedochovalo se nic , ani video , jen pár fotek , ale odradila mě velikost a náročnost přepravy , vyšlo mi to 3250mm rozpětí a 1900mm délka , a jak už dávno vím , pokud je velká příprava k letu , tak s tím nelítám protože mě štve se s tim dávat dohromady na letišti a nabíjet šílené proudy do aku, takže raději létám s ,,jednodužšími,, modely na obsluhu. Rád si jedu zalétat a posedět u grilu a pivka a né abych byl půl dne zabořenej v útrobách modelu a dával to všechno dohromady aby se to dostalo jednou max. 2x do vzduchu za den a pak to zase rozebírat a doma uklízet... :roll:
Ale to sem zase odskočil jinam , mě zajímají letadla tak od začátku třicátých let do současnosti , to co bylo před tím mě nebere , WW1 tak to jde uplně mimo mě ,neříkám že třebas Nieuport 11 nebo Fokker Dr.1 že se mi nelíbí , ale abych je musel mít doma :?: Musím však přiznat že pro srandu bych se nechal ukecat na EPP.
Omlouvám se za vložení odkazů konkurence :oops:
http://www.dpmodel.com/stranky/eshop/in ... okker-dr-i
A nebo něco pro tebe , ale i na tu velikost to budou mít určitě z 20g EPP a to nebude ono , jen je tám pár zase jiných typů...
http://www.dpmodel.com/stranky/eshop/in ... ii-1250,25
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron