Proč stavím a létám s EPP modely ???

Vše co nejde zařadit do žádné jiné kategorie

Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Libor Mašík » 27 led 2014, 12:06

Založil jsem toto vlákno pro všeobecnou diskuzi nad stavěním a létáním s EPP modely. I z EPP modelů lze postavit pěknou "skoro" maketu, za kterou se nemusíme stydět. Horší povrchová úprava modelů z EPP nám určitě nahradí velice dobré letové vlastnosti těchto modelů. A snadná opravitelnost na místě, kde létám je taky jednou z neocenitelných vlastností.
Já osobně jsem se naučil létat až s nástupem EPP modelů, kdy jsem mohl létat beze strachu o drahý a pracný model.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Standa » 27 led 2014, 13:07

Každý máme ke stavbě EPP modelů asi svůj důvod. Já jsem je začal stavět právě proto, že jsem se chtěl naučil létat za co možná nejnižší cenu, ale stále se mi to nějak nedaří, protože není moc času a když už nějaký čas najdu tak mezitím ten model prodám a tak je to pořád dokola ! :D Dalším důvodem je, že stavba je pro mě oddychovka, protože dělám třeba na nějakém větším modelu a už toho mám dost, tak si vezmu EPP něco "počudlám" a zase se vrátím k původní práci. Práce s EPP je poměrně čistá a tak to můžu dělat doma na stole u počítače. Stavba modelů od LM je navíc poměrně jednoduchá, protože všechno je přesné a skoro nic se nemusí upravovat a tak mě to baví. Už jsem pár modelů od LM postavil a postavených i prodal a ještě jsem neměl žádnou reklamaci jak na model tak i na stavbu, takže zatím dobrý ! :D Dalším nezanedbatelným důvodem pro stavbu modelů z EPP je jejich velikost, nebo snad "malost" což je dobré pro přepravu a jejich odolnost proti tzv. "přenášecímu" poškození. Dalším, pro mě důležitým důvodem proč stavím z EPP, jsou moji kolegové modeláři, kteří ze začátku ohrnovali nos, ale časem jsem je téměř přesvědčil, že i z EPP se dá postavit hezký model. :D
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod pilot205 » 27 led 2014, 19:28

môj dôvod je ten, že nemám moc času a chcem si zalietat lacno a dobre. Kedže nemám čas stavat niečo väčšie, rád si rýchlo zostavím model z EPP, ktorý je odolný voči pripadnym "zraneniam " pri preprave, a taktiež jeho rozmery su priatelné pre prenášaní. Ďalší dôvod je to, že na lietanie potrebuju relatívne menší priestor. A tiež samozrejme dobrá predloha a pekné tvary výrobcu LM.
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Libor Mašík » 27 led 2014, 19:44

Z mé zkušenosti výrobce a prodejce EPP modelů si tyto modely kupuje úplné a celé spektrum modelářů. Od začátečníků, až po maketáře, kteří chtějí model pro létání na louce a bez stresu.
Kolik modelů jsem celkem za celou dobu prodal, to nevím, bohužel jsem to nepočítal. Ale myslím, že je mnohem více příznivců, než odpůrců EPP modelů. Většinou se příznivci neozývají, ale těch pár odpůrců o sobě vědět dá.
I já mám rád vůni balzy, překližky a dřeva. Ale bohužel se k tomu moc nedostanu.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod racek » 27 led 2014, 23:09

Už jsem se tu k EPP vyjádřil mockrát , můj názor všichni znají , a ostatní kolegové znají i mou touhu dokazovat si co je vše s tímto matrošem možné , ale ještě to budu vypiplávat víc , teď vidím že jsem Z-526tku ještě odfláknul :D
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Libor Mašík » 28 led 2014, 09:50

Tak to nevím, co by se na té Z-526 ještě dalo udělat lépe. Vzhledem k tomu, že je to EPP, tak je to takřka dokonalé. Zase netřeba přehánět, je to přece jenom na létání.
A teď jsme zvědaví hlavně na Blaníka.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod racek » 29 led 2014, 08:53

Práce na Blaníku tak nějak vychladla , do západní části středních čech se nasunula Ladovská zima (-5° a 5cm sněhu) a s ní dorazila i do mého těla lenost , ospalost a nechuť cokoli dělat , jsem schopen tak akorát zatopit , zapnout PC , najíst, napít a spát :lol:
Včera jsem přišel z odpolední šichty tak dorasovanej , že ani nevim že mám na stole Blaníka :cry:
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Libor Mašík » 29 led 2014, 09:19

To je fakt s tou zimou. Pořád bylo "jaro", takže to lákalo něco nového postavit pro létání. Ale teď s nástupem zimy se všechno jaksi posunulo do budoucna, až na jaro...
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod racek » 29 led 2014, 09:54

No právě , to tělo a hlavně mysl se v době pracovního volna přiklání spíše k PC, TV, kávě , gauči atd. , a člověk je rád že si trošku orazí , letos jsem prvně odhraboval a odmetal to bílí svinstvo a byl jsem potom jak v rauši , uplně hotovej :D
Blaník je tam kde jsou zatím tady poslední fotky , nemám sílu jít něco dělat , ale tohle mám takhle každý rok , začátkem podzimu velkej nástup s obrovskými plány na celou zimu , končí to většinou o svátcích a pak do jara ani ťuk , ale nejsem určitě sám kdo to takhle má , všichni z mého okolí mě většinou nezávisle na mě následují :mrgreen:
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Standa » 29 led 2014, 18:02

Racku, racku to jsou jenom ke.. , řekni, že jsi prostě línej ! Chlapče, takhle přichází stáří !!! :lol:
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron