Proč stavím a létám s EPP modely ???

Vše co nejde zařadit do žádné jiné kategorie

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Libor Mašík » 29 led 2014, 18:14

Racek alespoň staví a tím pádem modelaří. Dnes je spíše trend koupit vše hotové, jen nabít akumulátory a ihned létat. Těch stavěčů ubývá.
I když určitě ještě nevyhynuli, protože alespoň ode mne si sem tam někdo stavebnici koupí. A výrobců stavebnic je v česku více. Nevím jak si oni vedou, ale určitě také něco prodávají.
Ale zlaté časy jsou již pryč, kdy jsem vyráběl a prodával desítky a ročně stovky modelů do celého světa.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod pilot205 » 29 led 2014, 20:27

no, bola aj lepšia ekonomická situácia, viac penazí a času..v dnešnom ubehanom svete bohužial času menej a menej a aj rozdiel medzi ludmi sa zvačšuje..bohatí si kupia hotové a chudobní na to nemaju:(
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Libor Mašík » 29 led 2014, 21:05

Asi to tak nějak bude.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod racek » 29 led 2014, 22:47

Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod racek » 29 led 2014, 22:58

Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Henry » 02 úno 2014, 17:58

Tak já také přidám svojí trošku do mlýna (nebo do hangáru?).
Létat s modely jsem se učil již dávno, kdy se o EPP nemluvilo ani v anarchistických kroužcích. Tedy klasicky, bez simulátoru, s modelem rovnou do vzduchu, vyklepaná kolena a samozřejmě více opravování než létání. Navíc vše úplně sám. Co jsem nevyčetl z Modeláře nebo nevyzkoušel osobně to jsem nevěděl.
Moje první EPP-čko bylo samokřídlo Toro, jen tak na polétání. Byl to zvláštní pocit, strach z rozbití modelu se úplně vytratil a troufl jsem si na věci, pro mě dosud nepředstavitelné.
Patřím k lidem, kteří rádi létají, ale hlavně rádi staví. Jenže času je málo + zmiňovaná lenost. Po práci jsem dost často tak vyšťavený, že nemám chuť dělat cokoliv, ani se věnovat svému koníčku.
Před pár lety jsem vyrazil na zkušenou do Irska. Když jsem se tam po 6-ti měsíční pauze vracel, sháněl jsem „něco“, abych se tam nezbláznil a ve chvílích volna mohl trochu modelařit. Opravdu mi to chybělo. To „něco“ muselo být jednoduché, protože nářadí a materiálová základna byli omezené. Co jsem si tam nedovezl z Čech jsem jen velmi těžko sháněl. A našel jsem P-51D od LM-model (viz Mustang v Dublinu na tomto fóru).
A protože jsem byl s Mustangem velmi spokojený pořídil jsem si po návratu další modely od LM. Zatím Alcu a druhou P-51D. Teď zrovna začínám stavět FW-190A XL, kterou jsem dostal už před rokem k Vánocům. Až bude něco vidět, opět napíšu.
Jsem se nějak rozkecal…
Takže pro mě EPP spojuje několik výhod dohromady.
- Mohu stavět. Jak moc, to záleží jen na mě kolik času věnuji dodělávkám a detailům.
- Každopádně stavba je mnohonásobně jednodušší a rychlejší než klasická z balzy.
- Model stále může vypadat jako skutečné letadlo. Tak to mám rád.
- Při létání mám menší obavy z rozbití. Jsou přímo úměrné času věnovanému stavbě.
- Případné havárie nemívají fatální následky a opravy jsou snadné.
- A navíc modely od LM létají skoro samy – když jim v tom zrovna nebráním.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Libor Mašík » 02 úno 2014, 20:40

Jsem rád, že se přidal další člen fóra a nekecáme tady jen sami mezi sebou. Zase bych se mohl pod většinu předešlých řádků podepsat. Je vidět, že příznivců EPP je opravdu více a asi se není za co stydět.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod pilot205 » 02 úno 2014, 20:42

určite ne. Čím viac ČS letiadiel u Vás vzniká, tým som Váš väčší fanda.
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod Libor Mašík » 02 úno 2014, 20:49

Tak to jsem rád. To se dobře čte a roste motivace.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Proč stavím a létám s EPP modely ???

Příspěvekod pilot205 » 02 úno 2014, 20:53

ja som rád, že existuju aj modelári nadšený aj pre skutočné velké lietadla a davaju do toho všetok svoj um a talent.

Pri dnešnom trhu presytenom samimi činskymi stavebnicami sa taketo modely budu ceniť čím ďalej tým viac.
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron