Z-37A OK-GJW

Další ze známých a populárních československých letadel.

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod racek » 01 lis 2015, 07:59

Tak to čumim , sem si myslel že se s eppčkama prndam , to mi nedělej, jak teď budu vypadat :oops: :mrgreen:
Klapky hodlám jen odříznout pod úhlem , řezačku mám taky , ale takhle maketově jsem s tím nepočítal...
No tohle bude zajimavá stavba , rád budu sledovat ;)
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod Henry » 01 lis 2015, 08:18

Však za to myslím můžeš ty (a nebo Standa?) :lol:
Nejdřív jsem o klapkách ani neuvažoval. Podle slov pana Mašíka nejsou potřeba a vzhledem k chlupatosti EPP tomu 100% věřím. Pak, když jsem se podíval na fotky, abych věděl o čem ta klapková diskuse tady na fóru je tak jsem si hned řekl, že nejsem magor abych něco takového dělal.
Jenže pak "někdo" prohlásil něco jako že když originál klapky má, tak by je měl mít i model. No a červíček začal hlodat. Přemýšlel, jestli by to šlo, měřil a kreslil a zjistil, že to asi půjde - a pak jsem to zkusil uříznout. Bál jsem se, protože s řezáním odporovým drátem mám jen minimální zkušenosti a materiálu bylo jen na jeden pokus....
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod racek » 01 lis 2015, 08:40

V každém případě , nádherná práce ty klapky ...jsem rád že se přidává s mazlením epp modelů další modelář (vlastně už se přidal dávno , když koukám na tvé ostatní modely), klapky dělám ze dvou důvodů , a to že se rád na to koukám jak jde model na finále a vidím v tom skutečné éro které řídím, a pak krásně se to vede na půl plynu až do dotyku se zemí , nemám rád přistáni stylu stáhnout a s 20metrů padat jako větroň. Dobré jsou i na start v bezvětří a při omezeném prostoru na start.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod Henry » 01 lis 2015, 10:04

No jsem na to sám zvědavý co ty klapky budou dělat. Každopádně dík za povzbuzení!

Ještě k tomu měření - při kreslení jsem jako základ použil celkem pěknou monografii, která už i tady na fóru byla uveřejněná.
Ale pozor, je na ní chyba. Křidélko na pravé straně obrázku (pohled na pravou polovinu křídla shora) je nakreslené špatně, menší než má být. Správně je na levé straně obrázku (pohled na pravou polovinu křídla zdola). Křidélka jsou při pohledu shora i zdola stejné (nejsou shora zakryté na rozdíl od klapek) a tak i na monografii by to tak mělo být.
Bohužel pro odříznutí křidélek jsem to odměřil zrovna z té špatné části obrázku a strašně jsem se pak divil, že se mi na křídlo nevejde šablona pro odříznutí obloukového prostoru pro klapky, přestože jsem měl spočítané, že se tam těsně vejít musí. Takže jsem pak křidélka dořezával na větší rozměr a slepoval - fuj.
Přílohy
Z-37-A_monografie_small.jpg
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod Lukáš.G » 01 lis 2015, 10:13

Zdar. No týýýý vado... čumím jak vejr... :shock: Henry klobouk dolů...sakra to bude mazel!
Až mi je haňba že já se s tím tak nehraju :oops:
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod racek » 01 lis 2015, 11:07

No to zas až tak nevadí , kdo to pozná na letišti , jedině ty sám , a kdybys na to neupozornil , my tady poznáme kulový :mrgreen: , já někdy musím ač nerad ustoupit od maketovosti a upřednostnit funkčnost , ono to vždy nejde tak jak by si člověk představoval.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod Libor Mašík » 01 lis 2015, 13:22

Tak ty klapky to je něco...Perfektní práce. Taky jsem měl z počátku chuť udělat to nějak podobně na mém prototypovém Čmelákovi. Ale nakonec jsem to udělal v základní variantě.
Ale pokud by jsi mi poskytnul tvoje výkresy, možná bych to někdy vyzkoušel.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod Henry » 01 lis 2015, 17:46

"výkres" to je příliš honosný název pro ty moje malůvky z corelu :D ale pošlu mailem to co jsem z toho nějak vypreparoval. Dal bych to klidně sem, ale pokud se nepletu tak PDF sem na fórum přiložit nejde.
Jen pro všechny ona to zas taková krása není, realita vypadá hůř než na fotkách ;)
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod Libor Mašík » 01 lis 2015, 18:26

Dík za výkres, již mi dorazil. Je třeba vzít na vědomí, že je to pořád "jen" EPP. Nikdy to nebude maketa. Ale je třeba od modelu odstoupit dva, tři metry a pohled je úplně jiný. A důležitá je pak pohoda při létání. Kdy nemusím mít strach, že drahou maketu, kterou jsem stavěl kdoví jak dlouho rozbiju. Pořád budu lítat "jen" s EPP modelem. A o to jde...
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Z-37A OK-GJW

Příspěvekod pilot205 » 01 lis 2015, 20:58

tak tie klapky to čumim teda...šikovní to ludia v tej ČR...vidím, že niesom sám kto rád vyhladáva chybyčky krásny na lietadlách:D prajem vela štastia pri stavbe:) škoda, že nemam ani odporovku ani skusenosti s rezaním...
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

PředchozíDalší

Zpět na Z-37A Čmelák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron