L-13 OK-6817

L-13 OK-6817

Příspěvekod Checker » 10 bře 2016, 22:10

Zdravím ve spolek. :)
S modelařinou jsem skončil už téměř před 30 lety, když jsem začal plachtit na opravdových větroních.
Vloni, po několika letech vážné nemoci kvůli které jsem nemohl létat, jsem se rozhodl, že to zkusím
s RC modely. Objednal jsem výřezy na Blaníka a na "kraťase".
Blaníka jsem tak nějak splácal, protože jsem nikdy z epp nic nestavěl, tak jsem zkoušel různá lepidla
i postupy. Hodně mi pomohlo toto fórum. Fotky ze stavby nemám, stejně by nebyly pro nikoho přínosem... :oops: :lol:
image.jpeg

Ještě "bílého" Blaníka jsem vrhnul z Dívčích hradů a světe div se, ono to letělo. :o :)
image.jpeg
No, vcelku jsem ho domů nedonesl, při jednom poryvu jsem to nějak neupáčkoval a trup byl na dva kusy. Naštěstí to ruplo v místě lepeném pokusně tavnou pistolí, tak oprava byla snadná: Oloupat tavné "nelepidlo" a slepit to purexem a po obvodu vteřiňákem.
Pak mě kolegové v práci ukecali ať zkusíme aerovlek. Moc jsem se na to se svým minimem zkušeností ( blaník je můj druhý rc model) necítil. První vlek odletěl kolega, Blaníka mi vytrimoval a pak už jsem šel na to.
To éro to letělo úplně samo, stačilo jen maličko tlačit a držet směr křidélky za vlečnou.
Nadšení veliké!
Od té doby jsme byli létat několikrát a také několikrát jsem opravoval. Nejčastěji koncová vřetena a ocasní plochy. Epp je geniální materiál na opravy.
Zkoušeli jsme také různá éra jako vlečné, třeba 1,4m Texana, Sbacha od FMS, ale nejrealističtější vzlet byl za stařičkým konstrukčním modelem o rozpětí necelý metr, řízeném směrovkou a výškovkou a poháněným 2.0ccm mvvs Junior. :D :D

Omlouvám se za délku příspěvku. Začínám stavět toho kraťase, tak tam už budu stručný a více obrázkový. ;)
Checker
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2016, 06:11

Re: L-13 OK-6817

Příspěvekod Libor Mašík » 12 bře 2016, 22:04

Děkuji za další příspěvek v tomto DF a vítám dalšího nadšence do EPP modelů. Blaník se povedl a je vidět, že i po dosti "velké" havárii není problém model v pohodě opravit a zanedlouho zase létat.
Těšíme se na další příspěvky.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice


Zpět na L-13 Blaník 2100mm

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron