Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod racek » 17 led 2014, 10:55

Tak jste mě dokopal něco nafotit 8-)
Přílohy
křídla.jpg
ostruha.jpg
podvozek.jpg
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod racek » 17 led 2014, 10:58

Odlehčení VOP , šachta podvozku a vytmelené křídlo zředěným šlehaným kitem
Přílohy
PICT0332.JPG
šachta.jpg
PICT0337.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod racek » 20 zář 2014, 18:55

Tak konečně se můžu pochlubit , snad se můj výtvor bude líbit alespoň tak jako Z-526F ;)
http://www.cora-rc.estranky.cz/fotoalbu ... anik--lm-/
Mimochodem zatahovací kolečko se ukázalo jako uplná blbost , takže je na pevno.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod Henry » 22 zář 2014, 20:41

No pěkné ;)
Znázornění panelů je odlišnými odstíny barvy? Vypadá to zajímavě.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod racek » 23 zář 2014, 11:27

Po vytmelení šlehaným jsem si namíchal světlonce šedý balakryl na plasty , tím jsem dal 2 vrstvy , pak jsem si zakryl pár míst která jsem chtěl mít v jiném odstínu a stříkl je stříbrným sprejem , no a zbytek jsem jen tak pofoukal někde víc , někde míň , pohyblivé části jsem ponechal v šedé aby vynikl potah jako plátnem, vyšlel z toho blaník po 50 letech služby a to jsem přesně chtěl , ani jsem to tak nečekal, ze začátku to vypadalo že jsem celý model zkazil ale po domalování pruhů a dalších detailů jsem spokojený , byl to takový můj pokus kam se nechá z houboletem zajít. Nic se neloupe , nepraská a klouzavost v dané velikosti a váze modelu je moc pěkná...
Původně jsem chtěl naznačit ještě paneláž slabým fixem , ale odstíny barev to celkem pěkně znázornili , tak jsem jen naznačil křidélka , klapky a VOP...
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod Libor Mašík » 24 zář 2014, 11:31

Tak ten se skutečně povedl. Na fotkách vypadá jak "živý". Perfektní práce...
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod racek » 25 zář 2014, 08:56

Díky za pochvalu, však nebýt perfektní stavebnice nikdy by takhle nevypadal ;)
Mimochodem Pavel už dodělal Z-226 tak sem ještě teď hodím do daného tématu jeho fotky. Jinak se musím přiznat že moje Z-526 F změnila majitele a minulý týden putovala spolu s Pavlovým Blaníkem do ,,dobrých rukou,, do Brna.Takže budou zase spolu ale jinde a doufám že budou dělat radost jako nám. Máme toho prostě moc a plánuje se dál a modely se hromadí a není čas to ulétat ale i tak jsem měl se Zlínem minimálně 60 startů a z toho cca 20 vleků Blaníka...
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod Libor Mašík » 28 zář 2014, 21:46

Souhlasím. Pokud se modely začínají hromadit a je chuť na stavbu nového, je třeba ty "nepotřebné" posunout zase dál. A pokud se dostanou do dobrých rukou, určitě budou létat a dělat radost někomu, kdo si třeba na stavbu netroufne, nebo prostě nemá čas.
ps: možná by nebylo od věci popsat trochu podrobněji způsob tmelení EPP modelů. Sám jsem to na několika modelech zkoušel, ale myslím, že to máte lépe zmáknuté. Určitě to nebude zajímat jenom mne.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod racek » 01 říj 2014, 18:01

Pravda je že zmáknuté to mám asi jen tak , že to bylo u EPP naprosto poprvé , tak snad jen pár rad:
1) nejdřív přetmelit šlehaným tmelem tak jak je v origo balení jen hrubé nerovnosti ( křídlo z více kusů jako blaník , díly trupu... okolo lepených spojů)
2) pak si dát tmel stranou a naředit vodou ale zase aby netekl , hustým to fakt nejde , a když, tak blbě.
3) Rozředěným tmelem natáhnout na plochu a jakoby zatlačit ho do pórů , ale nesnažit se to zahladit uplně do čista, klidně pod větším úhlem , bude to dělat drobné vlnky , tak to je ono...ideální stará kreditní karta.
4) Po zaschnutí lehce přebrousit jemějším smirkem nejlépe na prkénku nebo v držáku na broušení , okouknout kde jsou ještě díry a tam kde chybí máznout znovu. To opakovat dokud nejsou všechny dírky zamáznuté. Stačí si pak přetmelené křídlo dát proti světlu a to je vidět najednou tmavých kuliček kde bylo dřív plno děr , nejde o to mít co nejlepší povrch aby to nevypadalo jako EPP , to je třeba si uvědomit , jinak to můžeme rovnou potáhnout. Jde o to nemít tam krátery po vzduchu. I povrchovka se pak dělá o 50% lépe a lze použít i samolepicí folie např na imatrikulaci. Tímto postupem se letové vlastnosti ,,chlupatého,, materiálu nijak výrazně nezmění, ale přitom klouzavost a i trochu vyšší rychlost docílíme určitě , to můžu potvrdit.
5) Náběžku křídla jsem aplikoval štětcem a na koncové kapky také (cca 2-3x)

No a pak už jen barva a barva a nakonec barva ;) :D
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Stavba L-13 OK-4806 a pár blbůstek navíc

Příspěvekod racek » 01 říj 2014, 18:34

Jo abych nezapoměl , přidal jsem pár docela hezkých podvečerních foteček z tohoto pondělka do alba blaníčka na našem webu. Odkaz je o pár příspěvků výš ;)
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Další

Zpět na L-13 Blaník 2100mm

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron