L-13 (OK-4830) - pomoc se stavbou

L-13 (OK-4830) - pomoc se stavbou

Příspěvekod kary » 20 pro 2013, 16:47

Od ježíška mi v dílně přistane rozsyp zlína XXL a L-13 Blaníka, na který jsem se moc těšil.

Ovšem mám malé obavy z postupu stavby. Založil jsem proto toto vlákno, kde bych byl rád, kdyby jste mi v budoucnu pomáhali řešit nějaké tipy a rady jak na případné problémy.(založim i na Z-226 XXL)

Proto přicházím s první otázkou.. nějaký rady, tipy a připomínky, na který bych měl myslet před začátkem stavby?
kary
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: 20 pro 2013, 16:20

Re: L-13 (OK-4830) - pomoc se stavbou

Příspěvekod pilot205 » 20 pro 2013, 17:35

Ahoj, určite ti pomožeme jak so zlínom tak s blaníkom.
Blaníka som staval, zlína tiež ale toho menšieho. Blaník ani zlín su neni zložitá stavba. Pred stavbou je dobré si premysliet uloženie elektroniky čo najviac vpredu kvoli tažisku. To je prvá vec, ďalej je dobré si rozmysliet riešenie náhonov kormidiel, smerovka a krídielka niesu problém, výškovku som ale riešil pomocou dvoch tiahel, pre každu polovicu a v serve sa spoja otočným blimpom-treba byt ale celkom presný aby kormidla chodili rovnako. Týmto netreba spojku výškovky a pri dodržaní presnosti sa vychyluju rovnako a nekruti sa. Ďalšie čo by som premyslel je vystuženie, ja som dával všade uhlík z oboch strán, ale do kridiel už by som nedával, radšej dačo ine- uhlík može praskat. Za ďalšie si dobre rozhýb kormidlá-ale opatrne aby behali lahko, pokial nemáš v pláne davat panty.
Ku blaníku je to asi tak všetko..
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: L-13 (OK-4830) - pomoc se stavbou

Příspěvekod Libor Mašík » 20 pro 2013, 18:06

Taky nepředpokládám nějaké větší problémy se stavbou. Chce to nějak začít, asi trupem a pokud nebude něco jasné hned se ptát. A určitě tady někdo poradí. A já taky budu vědět, kde je problém a co není třeba dořešeno.
Takže jsem rád, že tady je toto nové vlákno.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: L-13 (OK-4830) - pomoc se stavbou

Příspěvekod racek » 21 pro 2013, 10:41

Asi zásadní věci tak jak se chystám postupovat já , ... Křídla slepit do dvou půlek a napasovat pod danými úhly a zafixovat s centroplánem , pak doject trup až do předposledí části , pak se smontovaným křídlem dolepit část s VOP tak aby seděla na osu křídla a zalepit , vše ostatní bude už hračka , předem vše promyslet a hlavně nezapomenout na táhla , díry a přechody pro kabely atd , ale i tak je to v pohodě , v epp můžeš improvizovat i když na něco zapomeneš , je to velmi tvárný materiál který jde dobře upravovat 8-)
Asi nejvíc práce zabere upasování křídla tak aby bylo vše jak má , jinak nevidím v ničem problém , ještě jsem se nerozhodl jak udělám ovládání VOP do V , buď vidličku na táhle na konci v trupu , nebo 2 táhla na každou polovinu , nebo to prostě slepím slabším drátem osou mezi sebou a holt se to bude prohybat , no uvidím časem...
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty


Zpět na L-13 Blaník 2100mm

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron