Z-226 MS OK-LME

Větší z dvou vyráběných "Trenérů" Z-226

Z-226 MS OK-LME

Příspěvekod Libor Mašík » 12 dub 2013, 06:27

Dorazil mi email s fotkami a popisem Zlínu Z-226 MS. Zlín je velice pěkný, takže jsem zvědav mimo jiné také na poznatky z zalétání a létání.
Email v původní podobě je zde:

Zasílám vám pár fotek svého (vašeho ) Zlínu 226 MS.
Předlohou mi bylo letadlo z AK Jindřichuv Hradec,stavba byla jako vždy z vašich stavebnic super a hodlám říct ,že by jí zvládnul i začátečník,pro mě nejhorší věc ve stavebnici je vyřezání motorového krytu-tam se chyby neodpouštěj,ale zvládl jsem to se staženejma půlkama i když jsem věděl že vás mám v záloze na poslání dalšího
jsem teprve před záletem,to počasý je na prd a čekám na baterky,jinak váhově mě model vyšel na 780g bez baterek a 4 mikroserv což je super.stavba šla pěkně od ruky ,vše perfektně sedělo a nikde jsem nenarazil na problémy.orámování kabiny jsem si nechal zhotovit na plotru ,snad jen zminku do návodu pro ty začátečníky že je lepší lepit pod jarovou vodou,aby s tim mohl člověk ještě hýbat,z fleku to jde velice špatně.v letadle mám motor E-max grand turbo 2218/09 mám s ním dobré zkušenosti a je to levná varianta,vrtule 10/5,reg 30 Amp
Již se těším co vymyslíte za další český model,zatím šetřím na blaníka a albatrose to je ted muj cíl.Jsem s vašimi stavebnicemi velmi spokojen a prakticky nepoužívám jiné(mám od vás corzara a mustanga)jinou mám jen extru od ms composite a několik projektu z u vás zakoupeného deskového EPP,ted dělám na dopravním letadle Bae 146 tak uvidime .

s pozdravem a letu zdar Lukáš Bejšovec
Přílohy
DSCN5856.JPG
DSCN5864.JPG
DSCN5861.JPG
DSCN5854.JPG
DSCN5853.JPG
DSCN5851.JPG
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Z-226 MS OK-LME

Příspěvekod laky.one » 23 črc 2013, 23:21

konečně jsem se dostal k záletu tohoto super modelu od LM-MODEL,musím uznat že pro mě lítá naprosto nádherně obzvlášt na čtvrt plynu je to super,
jen jsem musel posunout kola o centimetr a půl dopředu,protože se pořád převracel na čumák,holt jsem soudružsky udělal někde chybu :-) ,vše je ted jak má být a je to nádhera,celkově mě vyšla váha na 1100 ,lidi je to super stavebnice a hezky si zalítáte-já jsem moc spokojenej,děkuji p.Mašík a už se těším na nějaký nový kus s pozdravem Lukáš Bejšovec

http://www.youtube.com/watch?v=L_dchcaL ... e=youtu.be
laky.one
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2013, 00:32

Re: Z-226 MS OK-LME

Příspěvekod Libor Mašík » 30 črc 2013, 11:25

Děkuji za fotografie a popis modelu Z-226 XL. Hlavně jsem rád, že se model líbí a také gratuluji k úspěšnému záletu.
Se startem hlavně z trávy mám někdy problém i já se svým Z-226 XL. Je to hold dáno předlohou, takže je třeba se s tím poprat, nebo kola posunout nemaketově trochu dopředu. Já jsem jen o něco více vyhnul podvozek více dopředu. Ale i tak se někdy start nepodaří a převrátím model na čumák, nebo škrtnu vrtulí o trávu. Ale v tom je to zase zajímavější, naučit se ten správný maketový start. Můj model mám dost přemotorovaný, takže stačí dát plný plyn a vystartovat z "metru". Ale to nevypadá moc pěkně, takže startuji na 3/4 plynu pěkně s rozjezdem.
Je dobré také pře stavbě modelu moc nešetřit s váhou. Lépe létá těžší, třeba s větším akumulátorem. (3s 4000 mAh).
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice


Zpět na Z-226 XXL

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron