Pár otázek k 226XXL

Větší z dvou vyráběných "Trenérů" Z-226

Pár otázek k 226XXL

Příspěvekod davido » 20 črc 2017, 16:43

Ahoj měl bych pár otázek k velké 226.Zároveň poděkuji p.Mašíkovi za zaslání chybějící masky motoru a lanovodu,které se zapomněli přibalit k modelu-vše došlo v pořádku moc děkuji.
Teď ty otázky:
Jak je to s návodem? pasuje návod z menší 226?
Ctěl bych zkusit křídlo i s klapkama-prosím kdo je zkoušel udělat(myslím že "racek") mohl by mi pomoci
je udělat?(samozřejmě jen nějaky návod nebo detailnější fotky) nerad vymýšlím něco co je už vymyšleno.
Jak velké kola koupit? nejde mi moc o maketovost,spíš aby se dala použít na trochu horší travnatý povrch.Chodíme sice i na asfalt ale ten je dál a louka je skoro za barákem.
Jaké zkušenosti jsou s lepením tavným lepidlem? Co jsem tak načetl tak by to mohlo jít.
Jsem tak trochu začátečník,zatím jsem postavil jen čmeláka od Šadu a ten byl docela v pohodě.

Pokud mě ještě něco napadne tak bych se zase zeptal.Předem díky a doufám že otázky nejsou moc hloupé.
Ahoj David
davido
Nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2017, 16:27

Re: Pár otázek k 226XXL

Příspěvekod dismartin » 20 črc 2017, 16:58

Já už mám všechno vymyšlený a nakreslený 8-) tak se hloupě neptej a přijd se zeptat je jednoduší napsat slohovku než se stavit sto metrů na cigáro a konzultaci?? :lol: :lol:
dismartin
Nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2017, 16:54

Re: Pár otázek k 226XXL

Příspěvekod davido » 20 črc 2017, 17:04

No jo nechtěl jsem tě furt otravovat a taky zkušenosti jiných se hoděj.A koukám že máš evidentně moc práce,že sedíš u kompu a hned odpovídáš.Jsi doma teď?
David
davido
Nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2017, 16:27

Re: Pár otázek k 226XXL

Příspěvekod Libor Mašík » 02 srp 2017, 11:34

Takže k otázkám které jsou zde napsány.
Návod téměř přesně pasuje z menší verze Z-226, jen je třeba všechny rozměry vynásobit x 1,2. Klapky jsem na tomto modelu osobně nedělal, ale myslím, že zde na fóru u popisu přestavby Z226 Xl na Z-526 něco je.
Jinak musí poradit jedině někdo, kdo to na svém modelu má.
Kola aby byla přibližně maketová jsou na hlavní podvozek pr. 62 mm a na ostruhu 40 mm.
Já osobně v poslední době lepím EPP jen tavným lepidlem. Velice rychle po vychladnutí drží a je pružné. Takže se vlastnostmi blíží vlastnostem EPP. Mám to odzkoušeno na malých i větších EPP modelech.
Jen při lepení překližkových nebo dřevěných dílů k EPP používám Purex. A to tak, že bodově přilepím přepážku tavným lepidlem a plochu Purexem. Spoj je rychle fixován na místo určení tavným lepidlem a Purex má čas pěnit a schnout delší dobu.
A ještě jedna "finta". V případě, že dva EPP díly, které je třeba slepit přesně nepasují, je možno větší z dílů před slepením natvarovat stlačováním v ruce, tak až jsou oba díly stejné. Toto zmáčknutí vydrží několik minut, než se vrátí zpět. A pokud v tomto stavu oba díly slepíme tavnou pistolí, po vytvrzení lepidla oba díly pěkně lícují. Je to lepší, než větší díl zbrousit.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Pár otázek k 226XXL

Příspěvekod msk » 25 čer 2021, 09:48

Zdravím všechny příznivce pěnových modelů! Mohl bych poprosit o radu? Tedy vlastně dotazů bude víc. Pořídil jsem si stavebnici Z-226 XXL a je to moc pěkné (sice v mém kousku úplně nelícuje první a druhá část trupu, ale s tím si poradím. Vše ostatní sedí jak p*del na hrnci :) ). Nejsem úplně nejzkušenější modelář a jen pro mojí představu by mě zajímalo, jak vypadá uspořádání elektroniky již hotového modelu uvnitř. Jen přední části, zajímalo by mě kde máte regl, baterku, přijímač a jak to máte uchycené. Ideálně foto. Druhý dotaz je ohledně podvozku - jakým způsobem máte drát podvozku v dřevěném loži zajištěn? Něčím zalepen? V návodu to není popsáno, je tam jen fotka již hotového podvozku a nevypadá to, že by tam drát měl nějaké jištění. Třetí dotaz je pro ty, kteří řešili otevírání modelu "shora". Opět má-li někdo, šlo by pro inspiraci dodat nějaké fotky? Nejsem rozhodnutý jestli to budu dělat (dost možná ne), ale jen by mě to zajímalo. Našel jsem na netu poměrně hodně galerií krásných hotových modelů a i detailů ze stavby, ale těchto pár věcí bych potřeboval objasnit. Předem děkuji.

S pozdravem
MSK
msk
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2021, 06:59

Re: Pár otázek k 226XXL

Příspěvekod Libor Mašík » 17 črc 2021, 13:58

Nikdo se nemá k odpovědi, tak zkusím odpovědět já.
Akumulátor u tohoto modelu dát co nejvíce dopředu. Bude pak skoro v těžišti a nebude problém používat různé druhy akumulátorů.
Podvozek lze do lože zalepit napevno, což není úplně ideální. Lepší je vlepit do EPP dřevěné hranolky a podvozek zajistit pomocí dvou plechových pásků. Lépe je to vidět na fotce. Je sice z Čmeláka, ale princip je stejný.
S otevíráním kabiny shora neporadím, prozatím jsem to neřešil.
Přílohy
IMG_1649.jpeg
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice


Zpět na Z-226 XXL

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron