Z-226XXL nová stavba

Větší z dvou vyráběných "Trenérů" Z-226

Z-226XXL nová stavba

Příspěvekod Vigo » 17 čer 2016, 10:12

Dobrý den / Ahoj,

Po pěti letech a stavbě domu se pomalu vracím k modelařině. Momentálně pomalu dělám na dokončení Luňáka od LMM, kterého jsem kdysi objednával jako novinku. Zároveň jsem si včera objednal Zlína XXL a vlastně ani neznám dodací termín :) ale zatím budu dodělávat Luňáka. Barevné schéma Zlína bych rád http://www.airliners.net/photo/untitled ... ms/2636992 protože děti chtějí červené letadlo a navíc tohle kamo není tak složité. Jen vždycky jsem modely z EPP barvil celé a nikdy je nemaskoval. Stříkat bych chtěl sprejem jako vždy, ale mám strach že díky členitosti EPP nebude hrana rovná. Můžu poprosit o radu jak tohle řešíte?


Jinak na Zlína už se opravdu hodně těším. Nahradí Stearmana 1,2m z HK, který sice vypadá nádherně, létá taky poslušně, ale na letadlo za barák je moc rychlý a neumí pomalu. Na letiště se s ním nedostanu a ke dvojplochu z předválečné éry mi ta rychost moc nesedí.


Díky Vigo
Vigo
Nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 čer 2016, 10:05

Re: Z-226XXL nová stavba

Příspěvekod Lukáš.G » 20 čer 2016, 17:39

Zdar, já za sebe spreje nedoporučuji! Blbě kryjí, a špatně na EPP drží.... Nejlíp uděláš když použiješ akryl barvy typu balakryl..eternal atd. Tenké linky černou barvou výborně poslouží značkovací fix...kde je místo lihu barva. Stejně tak se s tím dá udělat i imatrikulace.... věř že tím fixem a akrylem to bude lepší než sprejema....
Stejně tak není problém udělat relativně rovné rozdělení bílé/červené pole...
Klidně se ptej
S pozdravem Lukáš
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Z-226XXL nová stavba

Příspěvekod Vigo » 21 čer 2016, 08:04

Ahoj,

Díky za info, já prostě s těmi spreji vždy dělal víc. Balakryl ale zase můžu dělat válečkem v dílně a neřeším co zasviním kolem. Na Zlínovi to tedy asi vyzkouším. Ten Balakryl je vodou ředitelný a normálně to válečkem natíráš přes maskovací pásku?

Ohledně fixy, kde se taková dá koupit? Já všude vždy viděl jen lihovky.

Díky
Vigo
Vigo
Nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 čer 2016, 10:05

Re: Z-226XXL nová stavba

Příspěvekod Lukáš.G » 23 čer 2016, 13:25

Nené, rozdíl v barevných polích dělám tak, že si podle pravítka do EPP narýsuju tenkou mikrotužkou kde bude přechod barevných polí.... pak ten střed což v tvém případě je bílá natřu stětcem vše rukou bez šablon. Po zaschnutí natírám tmavší barvu. Aby ti to udělalo pěkně rovný přechod dvou barev, dělám to tak, že namočím tvrdší plochý štětec do barvy a roztírám barvu do stran a při tom se opatrně blížím k dělící lince.... a tak postupně dál a dál....jakmile to dostaneš do ruky není nic jednoduššího. Menší nedostatky se dají doopravit lihovým fixem. Ten štětec o kterém jsem se zmiňoval, je to takový ten obyč tvrdy plochý co jsme s ním malovávali ve škole.

Co se popisovacího fixu týká, seženeš ho určitě v prodejně na Barvy/Laky.
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Z-226XXL nová stavba

Příspěvekod Libor Mašík » 23 čer 2016, 15:28

Ještě lepší než Balakryl je barva Sokrates. Je o něco levnější, myslím i trochu sytější a hlavně lépe kryje. Používám většinou jen tento druh barvy.
Přílohy
65918-sokrates-colour-univerzalni-vrchni-barva.jpg.png
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Z-226XXL nová stavba

Příspěvekod Lukáš.G » 23 čer 2016, 20:49

Joo tak tyhle jsem nikdy nezkoušel. Barvy beru od souseda co má obchod a právě sokrates nemá. Mám zkušenosti jen z eternalem a balakrylem. Jestli Sokrates je ještě lepší super. Protože s těma výše uvedenýma se mi dělá dobře.
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Z-226XXL nová stavba

Příspěvekod Vigo » 23 čer 2016, 21:10

Děkuji
Vigo
Nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 čer 2016, 10:05


Zpět na Z-226 XXL

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron