L-39 Albatros XL

Model L-39 Albatros159 ALCA je další ze serie EPP modelů určených pro pohon dmychadlem (EDF) poháněným střídavým elektromotorem...

Re: L-39 Albatros XL

Příspěvekod Libor Mašík » 18 bře 2021, 23:16

vyztužit určitě křídlo. Jsou poměrně tuhá již v základu, takže není třeba příliš to s vyztužováním přehánět. Stačí uhlík 3x0,5 nebo něco podobného z horní strany křídla. Dávám výztuhu vždy do nejvyšší části profilu křídla, což je většinou přibližně v první třetině křídla. A nejlepší je dát výztuhy proti i z dolní části profilu. Dále určitě vyztužit výškovku, stačí stejný uhlík. A v neposlední řadě směrovku, ať se neohýbá.
Trup je dobré vyztužit v místě kabiny. Je to takové kritické místo celého modelu. Já jsem postupně vyztužil zevnitř rám kabiny smrkovými nosníky.
Přílohy
IMG_1223.jpg
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: L-39 Albatros XL

Příspěvekod azy » 15 dub 2021, 15:13

Uhlí dorazilo. Tak jsem začal drobátko už lepit. Celkem hezky to na sebe sedí. Jediné co mi na sebe nesedí a uplně není jasné je uložení křídla na trupu. Mohl bych zase požádat o nějaké detailnější foto.
azy
Nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 bře 2021, 20:24

Re: L-39 Albatros XL

Příspěvekod David foj » 08 led 2022, 21:07

dobrý den mohl bych se zeptat kde se dávají serva jestli se dávají do trupu nebo na křídla.
David foj
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2022, 21:04

Re: L-39 Albatros XL

Příspěvekod Libor Mašík » 18 led 2022, 15:33

Servo výškovky mám u mého prototypového modelu v trupu, v kabině a serva křidélek jsou v křídle. Případné servo směrovky jsem u někoho viděl vzadu na směrovém kormidlu.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Předchozí

Zpět na L-39 Albatros

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron