Hurricane - Lt. Babanin

Velké EPA Combat modely s rozpětím 1200mm...

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod rampapilot@seznam.cz » 15 zář 2015, 19:21

přehřívá se regulátor, tak nerad, ale postupně zvětšuju chladící otvor pod motorem, jinak v pohodě ;)
rampapilot@seznam.cz
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2015, 17:39

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod Libor Mašík » 16 zář 2015, 11:40

U mého Hurricana jsem celkem problémy s přehříváním neměl. Ale větrací otvory jsem pro jistotu taky udělal. Pro EPP modely je většinou dobré volit větší a předimenzovaný regulátor. Hmotnost nevadí a větší pak lépe snáší vyšší teplotu, případně lépe chladí.
Tak, až se zálet podaří, doufám, že o tom bude na fóru zmínka?
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod racek » 28 zář 2015, 08:36

Zdravím po delší odmlce.... Mám dotaz , je Hurricane XXL vyřezán ve standartu z 30g EPP nebo 20g ?
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod Libor Mašík » 28 zář 2015, 20:59

Taky zdravím. Hurricane XL je ve standardním provedení dodáván z EPP 20g/l. Vznikl totiž v době, kdy jsem těžší a pevnější EPP neměl k dispozici. Ale i tak dávám ve stavebnici z tvrdšího EPP přední díl, kde se upevňuje motor a spodní chladič.
Celý z tvrdšího EPP by vyrobit šel, ale byl by o cca 15 % dražší.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod racek » 28 zář 2015, 21:39

To jsem potřeboval vědět , až budu mít pryč jeden stroj tak by jsme se asi domluvili na celém z 30g epp (nechci zatím závazně objednávat dokud nemám prodán jiný model , ne že by mě to zrujnovalo , ale už toho tu zase mám nějak moc :roll: ) , objevil jsem že mám ještě jeden pár podvozků jako jsem použil u přestavby trenera , a jeden volný nový 40A regl , už jsem dlouho nedělal inventuru ve skříni :) , kolega bude ještě chtít Luňáka , tak to spláchneme zase spolu , štve ho že pořád létám Blaníčka a provokuju ho že nemám co vlekat když svého prodal :D
Vše pak upřesním asi přes SZ nebo mail... Zatím díky za info.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod Libor Mašík » 29 zář 2015, 10:48

Ok, až to bude aktuální, tak dej vědět a já to připravím. Hurricane je skvělý stroj, velice dobře lítá a ve vzduchu je "jak živý". Je celkem mohutný, tak budí respekt...
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod racek » 29 zář 2015, 15:02

No právě , je to už zase o něco větší , a těším se na hloubku profilu (vycházím z velkého) s kterým se nechá dál dobře manipulovat, šachty podvozku , serva , světla , klapky ,atd... 8-)
Mám už v hlavě verzi Mk.IIC Trop , přídavný filtr se bude dobře hodit na chlazení aku a reglu , a chladičem pod křídlem ven... jen jsem se ještě nerozhodl jestli zimní východní fronta nebo pouštní RAF , vypadá to spíš na tu poušť.
Mám chuť na tyto dva , jsem sám zvědav co mě nakonec popadne otevřít za plechovku barvy :mrgreen:
Samozřejmě jako první se vždy vybírá kamo ;)
Každý má něco do sebe
Přílohy
9_173.jpg
1_9.jpg
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod Libor Mašík » 13 říj 2015, 08:20

Hurricane XL z 30g EPP se již řeže, do konce týdne bude vše připraveno. Z tohoto těžšího a pevnějšího EPP se stane z Hurricana opravdu dobrý stroj. Větší hmotnost a pevnost mu hodně prospěje. Bude sice o něco dražší, ale to určitě vyváží jeho lepší vlastnosti.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod Standa » 13 říj 2015, 09:19

Co to,racku, že jsi se dal zase do stíhaček ? :roll:
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod racek » 13 říj 2015, 15:47

Nějaká změna zase musí bejt , jináč bych ztratil jiskru která mě žen dál ...už jsem po něm pokukoval dost dlouho , no a za P-38 musí být plnokrevná náhrada ;) ...
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

PředchozíDalší

Zpět na EPA Combat XXL modely

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron