Hurricane - Lt. Babanin

Velké EPA Combat modely s rozpětím 1200mm...

Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod ČKALOV » 07 dub 2013, 18:13

Model Hurricanu jsem vybral na základě chvály na letové vlastnosti majitelů modelů od LM.

Za vzor jsem vybral letoun používaný letectvem SSSR se kterým byl 06.04.1942 sestřelen pilot - por.Ivan Babanin finskými protiletadlovými děly v okolí Tiiksjarvi, Východní Karelia. Letoun byl předán finským mechanikům na náhradní díly, které byly použity na opravu Hurricane HC465.

Po delším váhání jsem se rozhodl model vybavit zatahovacím podvozkem HK, pozičními světly HK a udělat řízenou i SOP.
V současné době je Hurricane připravený na zálet hned jak se trochu oteplí. Pokusně jsem zabudoval gyro na křidélka, které mám v úmyslu po vyzkoušení automaticky zapínat při vysunutí podvozku pro klidnější přistání.
K pohonu je použit motor Turnigy 3542-1000 ot./V.
Serva směrovka, křidélka TGY-9018MG a výškovka HXT900
Baterie 3s. 2200


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ČKALOV
Nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 dub 2013, 16:16

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod Libor Mašík » 09 dub 2013, 17:15

Tak to je opravdu suprovní Hurricane. Vždy obdivuji, jak někteří dokáží vykouzlit z materiálu, kterým zase mnoho lidí opovrhuje, perfektní skoro makety. Odměnou je pak pěkný model, do kterého jsem dal něco svého a který i dobře létá.
Fotky v kombinaci s zasněženou krajinou vypadají fakt, jak živé.
Těším se na info a fotky, případně video z lítání.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod ČKALOV » 14 dub 2013, 17:24

Díky.Video snad bude, zatím jen krátké video z pojíždění.
ČKALOV
Nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 dub 2013, 16:16

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod jan.perina » 10 kvě 2013, 07:12

Dobrý deň,

môžem sa spýtať, aký podvozok ste použili na toho Hurricana z HK??

Ďakujem za odpoveď, Ján Peřina
jan.perina
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2013, 09:49

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod ČKALOV » 11 kvě 2013, 16:11

Podvozek který jsem použil bohužel nemohu na HK už najít asi ho již neprodávají. Je určený pro modely do 2,5 kg ale moc se mi nezdá. Doporučil bych spíš některý pro modely do 3,5 kg.
ČKALOV
Nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 dub 2013, 16:16

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod lucaso90 » 16 čer 2013, 18:13

Zdravím, vlastním tento model Hawker Hurricane XL od LM také, dnes byl konečně zalítnut. Bál jsem se dát plný plyn ale nakonec jsem to zvládl. :) Letadlo letělo nahoru jak raketa. Musel jsem výškovku vytrymovat poměrně více dolu a křidélka vytrimovat aby model letěl rovně, dále expo...atd. Musím říci že je to opravdu moc hodné éro. Bezproblému zvládne let v poměrně malé rychlosti. Jako pro začátečníka pro mne dostačující.
Určitě LM Model doporučím dále. :mrgreen:
lucaso90
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 čer 2013, 17:50

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod Libor Mašík » 17 čer 2013, 09:33

Takže gratuluji k záletu. Jenom jste potvrdil, to co o tomto modelu sám tvrdím. Je to již větší model, ale není třeba se toho bát.
A doufám, že budou nějaké fotečky...
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod racek » 16 zář 2013, 16:52

Parádní kousek , jen víc takových , a v té ruské kamo je to naprosto skvělé, i EPP jde vymazlit , jen to chce trpělivost a ruka se štětečkem aby se neklepala :D
jinak k těm větším modelům , nikdo se toho nebojte , já se vlastně naučil létat s dvoumetrovým spalovákem na 10ccm žhavidlo (když nebudu počítat elektrovětroně s pár okruhy před tím) , pak jsem po 4-5 kg stihačkách co jsem lítal v SHVPL přešel po asi 6,5 roku na první epp model samobrko od telinku s 280 plecháčkem na elektriku , ještě nebyli ani lipolky a stříďák byla sci-fi a rozhodně za sebe můžu říct , že čim menší model tim náročnější na pilotáž , takže velikosti se nebát , je to daleko snadnější ;)
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod rampapilot@seznam.cz » 29 srp 2015, 17:44

Konečně se můj Hurouš blíží do finále, ještě dokreslit panely, výfuky, nějaký ten nýt, ale do vzduchu půjde už dneska, bude to premiéra, déle to už prostě nevydržím ;)
Přílohy
IMG_20150829_181602.jpg
rampapilot@seznam.cz
Nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2015, 17:39

Re: Hurricane - Lt. Babanin

Příspěvekod Libor Mašík » 14 zář 2015, 12:57

Tak, jak dopadl zálet?
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Další

Zpět na EPA Combat XXL modely

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron