Hurricane Mk II.C Trop

Velké EPA Combat modely s rozpětím 1200mm...

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Henry » 23 led 2016, 08:27

Pěkně se ti to rýsuje. Když koukám na tu poslední fotku a také na předchozí fotky Pavlova Luňáka tak ve mě začíná hlodat další červík - jestli bych třeba neměl vytmelit čmeláka. Teda to je situace :D
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 24 led 2016, 09:23

Jo , to je na tobě ;) ... začínám jít trošku do finále , nakreslil jsem si kružítkem znaky podle předlohy a brzy začnu barvit doufám , Pavel pořídil plotr... včera jsme našli stejný font na britské WWII a dneska to přiložím na zkoušku na trup i ze serialem :-) , ze zástavby už chybí jen zabudovat a ještě poopravit klapky a vyrobit kryty podvozků na nohy , ale to až bude hotový povrch abych věděl co a jak aby to sedělo...
Jinak moje záměrné nešetření váhou se začíná ve finále projevovat , mám z toho radost protože budu muset podle předpokladů dovažovat asi dost do čumáku. Už teď je jasné že se váha pod 2 kila rozhodně nedostane 8-) , takže očekávám plnokrevné letové vlastnosti , proto jsem to taky vytmelil aby to bylo trošičku dynamičťejší.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 24 led 2016, 09:27

Mimochodem padlo celé balení 500ml šlehaného tmelu a možná něco s dalšího balení :mrgreen:
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Libor Mašík » 24 led 2016, 19:33

U Hurricana nešetřit váhou se rozhodně "vyplatí". Ten můj začal dobře a hlavně realisticky létat až když jsem použil akumulátor 4000 mAh. Pak pěkně seděl ve vzduchu a choval se jak velká předloha. Ale příjemný na pilotáž byl pořád.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Lukáš.G » 24 led 2016, 22:19

No ehm koukám...koukám. Parádní práce..tož já se s tím tolik nehraju. Ale je pravda že jsem si dal práci se signováním a že toho na tom éru je. Radime ať ti jde práce od ruky.. Po neděli dodám taky fotky.
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 25 led 2016, 09:30

Včera jsem začal vybarvovat narýsované znaky kružítkem , samozřejmě přeměřené podle originální kresby.
Modrou jsem musel namíchat , takový odstín balakryl nedodává , no vlastně jsou namíchané kromě bílé a červené , uplně všechny ... ;)
Na serva jsem nalepil krytky z kartonu co má jednu stranu bílou a hladkou , něco jako dortová krabice z čeho dělám proužky , jen byla silnější. Ještě nevím jak zadělám kabely od serv , asi je přelepím jen krycí páskou a zabarvím , pokud to bude držet.
Přílohy
P1210131.JPG
P1210132.JPG
1210133.jpg
P1210134.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Lukáš.G » 25 led 2016, 20:48

Ten povrch je perfektní. No jo šlehaný tmel to je věc. Já káble od serv dvakrát přetmeloval právě šlehaným tmelem. A zatím to drži
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 26 led 2016, 09:05

Přes ten tmel je ještě jako základ bílý balakryl na plasty , někde bylo potřeba i 2x , jediná nevýhoda šlehaného tmelu je že do sebe vpije barvu a povrch je pak na tom místě hodně matný ,dělá to pak rozdíly v lesku , a i věci které prosvítají , jako třeba vlepený drát v křídle je pak vidět , tam je to 2x a stejně je to málo , s finální barvou je to celé 3x natřeno a je to jen tak tak...
Dobře se na takový upravený povrch EPP lepí přenášečkou vyřezané folie , po nalepení lehounce pofoukat horkovzduškou a už to nikdo nesundá , vyzkoušeno už na obou Blanících a i na Luňáku ;)
Další výhodu takto upraveného povrchu vidím v tom že model do sebe ,,necucá,, vlhkost ze vzduchu , nevím tedy jestli je to vůbec možné , ale když jsem měl starší epp modely z 20g/l tak mi po čase cca 1-2 roky model jakoby změknul a nešlo s tím už nic dělat , nevím jestli vlhkem nebo čím , ale u ,,vyšlehanýho,, Blaníka toto ani po dvou sezonách nepozoruju.
No a taky bližší pohled na model je o něčem jiném , a že by to ztratilo dobré vlastnosti hrubšího povrchu nepozoruju , naopak , větší rozsah rychlostí a ani vytmelené epp není nikdy uplně rovné , jde jen o zamazané pory a ta nerovnost , sice menší , tam stále je.
Pískovou už mám natřenou , dnes uvidím , pokud bude čas než pudu na čichtu , bude i hnědá , ale chci jí ještě zesvětlit dokud kormidla a SOP nejsou přilepené , zdá se mi to moc tmavé...
Přílohy
P1210139.JPG
P1210141.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Henry » 26 led 2016, 21:10

Racku díky za všechny postřehy ohledně tmelení a následného barvení. Asi se ještě později na něco zeptám.

A co se týká hnědé, jestli není moc tmavá? Možná by mohla mít trochu jiný ostín, mě se třeba docela líbí barvy na kitu zde http://forum.largescaleplanes.com/index ... opic=57922 , ale kdo ví, jak to bylo ve skutečnosti. Udělej to podle svých pocitů, aby se to líbilo hlavně tobě.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Lukáš.G » 26 led 2016, 21:48

No ty odstíny budou myslím že dobře. Navíc Radime nestavíš maketu. 99% lidí to stejně nepozná. To je jak u nás. Nikdo nezná rozdíly mezi Trenérama.
Tmelení epp jo je to hezké ale já to nedělám naopak jsem rád když je epp přiznaný. No blbě se to pak barví. Ale děkuju za postřehy a návod.
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

PředchozíDalší

Zpět na EPA Combat XXL modely

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků