Hurricane Mk II.C Trop

Velké EPA Combat modely s rozpětím 1200mm...

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Henry » 23 říj 2016, 18:25

Paráda.
Takhle při denním světle ty odstíny barev vypadají moc dobře, myslím, že jsi to pěkně trefil, alespoň mě se to fakt líbí.
Ta hmotnost by mě osobně děsila, asi bych se bál odstartovat, ale ty umíš lítat a navíc to byl tvůj záměr, takže to je vlastně splněný úkol :D
Prosím mohl bys poslat fotku detailu, jak máš připojené jedno táhlo na dvě páky klapek? U Čmeláka jsem nad tím dumal a nakonec jsem tam dal táhla dvě, která se sbíhají v jedné variabilní koncovce na páce serva.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 23 říj 2016, 18:41

No původně jsem to myslel taky tak , ale lenost spojovat táhla mě dohnala vymyslet něco nového , ale jak to vše bude fungovat je ve hvězdách , má to jisté provozní vůle a může se stát že po vysunutí bude klopit na nějakou stranu... jinak ta váha je myslím v pohodě , musí to trochu sedět v luftu :mrgreen: , největší strach mám spíš z podvozků aby se neuvolnila noha v uložení kamenu.
Ten náhon je že na konci táhla je lustrsvorka která je prvním šroubkem přizažena na táhlo a druhý tam není a slouží jako vedení pro jakýsi čep z drátu mezi pákami , na jedné straně je to ohnuté a z druhé strany je to kroužkem zajištěno přes imbusový červík z vnitřku ... ještě zaříznu zbytek drátu co je moc dlouhý , lepší fotku teď nemám.
Přílohy
Copy of DSC_3208.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Henry » 24 říj 2016, 05:27

Díky, popis a fotka stačí, myslím že jsem to pochopil ;) Dej pak vědět jak to funguje.

Já měl bohužel s velkými vůlemi na klapkách problém u čmeláka. Měl jsem jedno servo připojené jedním táhlem na dvě páky s kulovým čepem uprostřed v centroplánu a pak torzní přenos 2mm dráty do každé poloviny křídla ke klapkám. Nebyl jsem ale schopný to seřídit aby obě strany chodily stejně a celé jsem to předělával. Ani když jsem to z křídla vykuchával jsem nenašel zdroj těch vůlí. Všechny jednotlivé části se zdály být dostatečně tuhé a bez vůlí, ale jako celek to prostě nefungovalo. Myslím, že to bylo právě spojením těch dvou pák.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 08 kvě 2017, 15:56

Dnes poprvé v akci ;)
Přílohy
DSC_4060.JPG
DSC_4059.JPG
DSC_4037.JPG
DSC_4044.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 08 kvě 2017, 15:59

A po nějaké té akrobacii na finále...
Přílohy
DSC_4061.JPG
DSC_4065.JPG
DSC_4066.JPG
DSC_4067.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Standa » 09 kvě 2017, 12:42

No nekecej !!! Ty ještě žiješ a dokonce modelaříš ??? :o
Jinak hezké jako "skoro" vdycky !!! :lol:
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 09 kvě 2017, 19:33

No ani ne , ale už mi to bylo trapný to tu mít opřený o zeď , moooc práce okolo , jestli jsem byl letos zatim 10x na letišti tak je to moc ... ale zase to odstavim a dodělam si další kostlivce ve skříni... Start se podařil asi až na pátej pokus ,vždy sem ho zaryl na vrtuli , špatná plocha a vepředu kolem motoru je 500g ingot olova + 4S 4000 mAh lipo a ještě je to málo , plocha musí být naprosto vyžehlená , no a ve vzduchu i když to má 2,2kg je to taky takový labilní , myslim jako že to je ještě lehký :lol: (No ale je pravda že to ještě zkusim v lepšim počasí , dost funělo) Prulet na plnej jako jo , to je dobrý , ale uděláš zatáčku proti větru a je to zase starý dobrý Epp :mrgreen: Asi už je to moc přeladěný a chci od toho něco, co už neni možný...
Hlavně chodim teď akrobatit s Epp Jakem-55 , ten mě docela baví , ale ještě chybí dodělat detaily a dovyladit...
V krabici tu pořád vězí ten turbák (toho jsem měl asi udělat jako první). Navíc Igor začal řezat z epp Bronco , tak mam docela na to časem chuť , ale neni čas. :roll:
A co ty ? Dílna už hotová , tak co tam kutíš? 8-)
Přílohy
DSC_3751.JPG
DSC_3758.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Standa » 10 kvě 2017, 06:39

Nooo, já jsem si říkal jestli už to "trochu" nepřeháníš těmi úpravami, přeci je to "jen malé" EPP a ty jsi k tomu přistupoval jako k velkému modelu. ;)
Ani jsem nevěděl, že jsi koupil "turbáka", na toho bych byl zvědavej !
Co se týká toho Bronca, tak o tom Igor mluvil snad někdy před dvěma lety ! Snad se to bude trochu víc podobat předloze a nebude to jako ten jeho náznak Skyraidera. ;) Pro mě je tam "moc" motorů, ale kdyby chtěl postavit nějakou předváděčku, tak bych se asi nechal ukecat ! :lol:
Dílnu mám sice hotovou a postavil jsem tam kamarádům-rybářům dvě zavážečky (lodičky) ale jinak tam jen tak sedím a kochám se ! :lol: Letos se pustím do zásadní rekonstrukce chalupy, abych měl kde bydlet na důchod :D , ale něco v dílně sochat budu. Máme trochu rozestavěnej stíhací větroň BV 40 (4m), tak možná něco na tom, nebo něco jinýho, ještě nejsem rozhodnutej. :roll:
Tyhle "keci" patří asi někam jinam, tak končím a až budeš stavět toho "turbáka", tak sem něco dávej ať mám inspiraci !
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 13 kvě 2017, 15:20

,,Odvolávám co jsem odvolal a slibuju co jsem slíbil,, :mrgreen: Dneska ráno jsem ho prohnal zase a ono v bezvětří je to rychlý a dynamický , tak je pravda že dost fučelo při záletu , plocha byla dneska čerstvě seklá , takže celkem v pohodě. Pár nových fotek už i ze sluníčkem (pouštním) 8-)
Dneska už to bylo rychle a nízko :mrgreen:
Přílohy
DSC_4176.JPG
DSC_4200.JPG
DSC_4201.JPG
DSC_4115.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 13 kvě 2017, 15:23

Musim sám uznat že tohle éro je hodně fotogenický , mam mraky fotek a na každý se mi líbí...né že by se mi to nějak zvlášť povedlo , ale prostě mu to ve vzduchu sluší , takže asi dostane válečnou patinu , aby to bylo to pravý ořechový 8-)
Přílohy
DSC_4156.JPG
DSC_4135.JPG
DSC_4122.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

PředchozíDalší

Zpět na EPA Combat XXL modely

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron