Hurricane Mk II.C Trop

Velké EPA Combat modely s rozpětím 1200mm...

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 26 led 2016, 23:59

Dnes jsem nic neudělal , musel jsem pořezat nějaký to dřevo do kotle a pak už jsem byl před odpolední línej...
No s tou barvou uvidim , ještě jsem se nerozhod , je fakt že na každé kresbě je to jinak , takže to asi nechám , ono větší rozdíl v polích barvy bude zase líp vidět ve vzduchu.
S tím tmelením to není proto že bych se za epp styděl , ale dobře se pak dělá povrch a detaily ,přibude nepatrně váha , což je u těchto modelů za potřebí a hlavně se změní letové vlastnosti v mém případě k lepšímu , turbák dopadne zrovna tak ;)
Poprve jsem to udělal na Blaníku , protože mi bylo jasné že bude potřeba aby alespoň trošku klouzal a to není možné s nevyhlazeným povrchem , byl to u mě další zlom ve stavbě EPP, že jsem si řekl že už to nikdy jinak dělat nebudu , teď někoho možná napadne otázka , tak proč to neděláš z PS a nepotáhneš papírovou lepenkou , odpověď je jednoduchá , tohle mě takhle baví stavět a na potahování jsem línej, můžu když je třeba lepit vteřiňákem , udělám si díru kde chci jak chci i když už je hotovo a oprava je neviditelná 8-)
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Standa » 27 led 2016, 07:33

Souhlasím s tím, že drtivá většina lidí neví jaký přesně odstín má mít konkrétní kamufláž a pokud to vyloženě netluče do očí, tak je to v pohodě. :)
Míchat barvy podle fotek je zrádné viz. fotka SOP od racka, kde je rozdíl naprosto propastný. Já když se chci přiblížit co nejvíc ke správnému odstínu, tak si koupím plechovčičku značkových kitařských barev a snažím se domíchat co nejblíže k danému odstínu. Z mojí zkušenosti ale vím, že vodou ředitelné barvy, které používám, časem mění trochu odstín (zrají), takže když chci po delší době opravit model, tak koukám, že ta barva je o poznání jiná ! :o
Nakonec nad tím mávnu rukou protože nestavím makety nebo nelétající kity a stejně to éro jednou "spotřebuju". :lol:
Racku budeš rozstříkávat přechody mezi barvama ?
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 27 led 2016, 08:36

Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Lukáš.G » 27 led 2016, 09:07

Přechody v tomhle měřítku bych dělal asi ostré, nevím jakým způsobem dělali tehdá kamufláž ale předpokládám že stříkací pistolí podle šablony. Přechody jsou pak víc ostré. Druhá věc je opravy nátěrů na polním letišti, tam se s tím asi moc nemazali..
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 27 led 2016, 11:38

Tak a už vím jak to bude zhruba vypadat , zase rozdíl barev je markantní , ve skutečnosti je to ta horní fotka cca na 90% barevně jako originál když na to obojí koukám , záleží kdo jak má nastaven display či monitor na PC.
Hnědou jsem nakonec nechal tak jak byla a docela se mi to líbí , na venkovním světle je to dobré.
Nevěděl jsem jak mám zbarvit náběhy na kanony v křídle , jedna kresba je má kolem dokola barvou horních ploch , jinde jen světlou horní, nebo v barvě kanonů, další zase půlené se spodní , a k té se také přikláním , je to sice víc práce ale bude to tak , líbí se mi to , každej to měl asi jinak , inu ve válce se to neřeší...
Přílohy
Barvy.jpg
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Standa » 27 led 2016, 12:08

Přesně !!! Podle fotek to prostě nejde když to chceš mít trochu podle předlohy. Jediným řešením jsou ty kitařský barvy. Ani tištěný vzorníky neodpovídají !
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod Lukáš.G » 27 led 2016, 12:57

Jj svatá pravda. Jinak to vypadá doma jinak na denním světle. Mám jedno éro ve třech publikacích a v každé s jiným odstínem šedé. Jediné řešení jak píše Standa, koupit přímo namíchanou kitařskou barvu která by odpovídal odstínu RAF. Jinak bez šance. Navíc ani za války ty odstíny přesně neodpovídaly...vyrobená série letadel mohla mít malinko odlišnosti.
Ve finále většinou právě kitaři kolikrát ten model udělají hezčí než byla skutečná předloha :lol:
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 27 led 2016, 13:28

Nebojte , takhle ten povrch nezůstane , bude mít za sebou několik desítek pouštních operací až bude hotov 8-)
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 23 říj 2016, 14:34

Takže už se to blíží , tak nějak připraveno k záletu 8-) , ale ještě chybí náhon ostruhy od směrovky , paneláž a nějaká ta patina, vzhledem k dovážení krátkého čumáku a nešetření váhou (což bylo v plánu) jsem byl nucen použít do čumáku aku 4S4000mAh !! ale to ještě neni vše , kolem motoru je stočen ,,plátek,, olova o váze 300g 8-) , takže celková letová váha modelu je 2,36 kg :mrgreen: no s 4S by to mělo být dynamické podle mých představ , tvrdé je to dost :mrgreen:
Takže prozatimní stav na fotkách ;)
Přílohy
DSC_3209.JPG
DSC_3180.JPG
DSC_3189.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Hurricane Mk II.C Trop

Příspěvekod racek » 23 říj 2016, 14:35

:
Přílohy
DSC_3202.JPG
DSC_3358.JPG
DSC_3359.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

PředchozíDalší

Zpět na EPA Combat XXL modely

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron