Luňák Frýdlant nad Ostravicí OK-0819

Re: Luňák Frýdlant nad Ostravicí OK-0819

Příspěvekod Lukáš.G » 09 črc 2015, 12:52

Takže poslední vážení a světe div se.... 800g.. :shock: Netuším jak se toto povedlo.... Zbývá doladit těžište... a můžu jít do vzduchu... Tím doladění těžiště jsem myslel posunout pohonou baterii a udělat na ni rysku... :lol:
Vídím že počasí mi přeje... opět chčije...
Jinak co se výbavy týká. Motor Emax 2830 1250kv, Regulátor Ray 20A, vrtule 9/5, serva směrovka výškovka Hxt 9g, křidélka No Name 8g. Pohonný akumulátor: Lipol 3S 2200mAh,
Přílohy
IMG_20150709_161721.jpg
IMG_20150709_161947.jpg
IMG_20150709_161605.jpg
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Luňák Frýdlant nad Ostravicí OK-0819

Příspěvekod Lukáš.G » 09 črc 2015, 22:26

Takže Luňák dnes úspěšně zalétnut. Letové vlastnosti mě naprosto překvapily. Od Epp jsem čekal spíš kombajn na vzduch ale můžu upřímě říct, že éro má stejné letové vlastnosti jako VSO10 od mého kolegy.. a to ji má ze dřeva. S tím rozdílem že Luňák není tak tupý na křidélka. Obratnost perfektní z akrobacie jsem zkoušel jen přemet..bomba! Klouzavost dobrá přistání jsou jak s velkým érem. U země nemá tendenci plavat. Funkci brzd.."klapky nahoru" jsem nepoužil a ani není třeba. Troufám si říct že éro bude i do silnější termiky. Vysloveně jsem si dnes užíval modelové ploché zatáčky jak mi lítají velké větroně nad domem. Podotýkám že k řízení aktivně využívám i směrovku..
Jediná věc na co si je třeba dávat pozor, je stoupání na motorový let. Výkon motoru mám tak na knap..takže nahoru pomalu né moc natažený jinak éro zpomalí a spadne po křídle. Bohužel..i když je motor vyosený dolů musí se při stoupání s motorem dost tlačit..vyřeším mixem motor/výškovka....
Libore děkuju za dobře vyrobený model. Stokrát raději koupím stavebnici od tuzemského výrobce než nějakou maketově se tvářící Čínu....
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Luňák Frýdlant nad Ostravicí OK-0819

Příspěvekod Libor Mašík » 12 črc 2015, 21:04

Lukáši opět perfektní "skoro" maketa Luňáka. Už se těším, až ho uvidím za letu.
Jinak skutečného Luňáka budeme mít s největší pravděpodobností u nás na letišti v Zábřehu u Opavy na Sletu historických kluzáku, který proběhne koncem srpna, přesně od 15-22.8. 2015
Tak kdo chce vidět spolu nejen malého a velkého Luňáka, je zván.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Luňák Frýdlant nad Ostravicí OK-0819

Příspěvekod Lukáš.G » 13 črc 2015, 10:51

Děkuji. On hlavně Luňák krásně lítá. Za letu stejně jako velká předloha, takhle to ohodnotili modeláři z letiště Borová.
Oproti tomu Zlín po sobotní opět havárii hned po odhození éro šlo doleva udělalo o zem hvězdu. Takže éro jsem odstrojil slepil a bude u dcery v pokoji na stěně. Je mi líto ho takhle úplně rozbít. Pád bych viděl jako příčinu chování přemotorovaného éra kdy křidélka než nabere rychlost nejsou účinná.
Motor a regulátor a serva použiju v jiném éru. Kdyby to lítání tento týden vyšlo podiskutujeme. Třeba bych postavil ještě Blaníka.
Jinak na sraz kluzáků se chystám a těším se. Na nějaké dny v tom týdnu jsem si vzal kvůli toho dovolenou.
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Předchozí

Zpět na LF-107 Luňák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron