Pokracovaci model z EPP

Pokracovaci model z EPP

Příspěvekod kaplik » 25 črc 2011, 20:38

Zdravim Vas,

Nedavno jsem zacal s RC letanim na modelu Bellanca od fa Hacker.
V supliku mi zustal stridavy pohon EMax CF-2812 s 25A regulatorem.

Muzete mi poradit nejaky vhodny, slusne letajici stroj, jako druhy model, ve kterem by sel pouzit vyse uvedeny pohon a mohl jsem pokracovat ve svem pilotnim vycviku.

Zatim jeste nemam vyhraneno, jakym typem modelu bych se chtel v budoucnu venovat.

Predem diky za reakce.
kaplik
Nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25 črc 2011, 20:25

Re: Pokracovaci model z EPP

Příspěvekod coddy » 26 črc 2011, 15:58

Zdar pane těško řict takhe zhlavy do čeho maš skočit je tam jest hodně neznamich třeba jak moc dovedeš letat , dale jakou maš vysilačku zvlada nějaky mix (delta, v-mix atd) podle toho bych ja vybiral dalši ero. Podle toho co ten motor zvladne je vhodnej na parkflyersa na modely, které vyžadují použití malého vrtule (např. tlačné modely). Swifta nebo Toro 600 až 800mm kdyš použijes 3s bat. Ja třeba ho měl puvodě v tom dvouplošiku co mam tady na forru 7 modelu na neděli. Coddy
coddy
Člen fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: 08 črc 2011, 14:23

Re: Pokracovaci model z EPP

Příspěvekod Libor Mašík » 26 črc 2011, 21:40

Zdravím,

Motor, který uvádíte, že máte EMax CF-2812 je poměrně vysoko otáčkový, má KV 1600 (otáčky na volt), doporučená vrtule je 7x4 " (6x3").
Našel jsem na internetu pěkný článek, kde autor popisuje stavbu modelu P-51D Mustang z EPP o rozpětí 850 mm.

A v tomto Mustangu je použit právě zmiňovaný motor. Tento Mustang je velice svými rozměry podobný modelům "warbirds" z mé produkce (LM-model). Takže z toho usuzuji, že by šel použít pro tyto modely. Omezení ale bude asi ve velikosti vrtule, jak jsem již psal, proto zřejmě nebude dobré vybírat model s "tlustým" kulatým trupem. Tím myslím Corsair, FW-190A a podobné. Ale měl by dobře fungovat v modelech s štíhlým trupem, což je třeba zmiňovaný Mustang.

Libor_M
LM model
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice


Zpět na Tipy, návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron