Barvy Sokrates

Barvy Sokrates

Příspěvekod libork » 16 črc 2016, 10:38

Používal jsem doposud tónovací barvy Hetcolor, ale ty jsou jen matné. Zde v diskuzi jsem se dočetl o dobré zkušenosti s barvami Sokrates Colour. Koukl jsem na web výrobce http://www.barvy-sokrates.eu/sortiment/ ... arvy-kryci a prohlédl si vzorník barev pro tento výrobek. Připadá mi, že těch barev k dispozici moc není a že ty nabízené odstíny většinou nejde použít k namíchání dalších barev. Jak to používáte? Mícháte to z těch jejich odstínů nebo tónujete ještě něčím jiným?

Vidím na webu výrobce ještě výrobky Báze B a Báze C, které snad slouží k tónování, ale jasné mi to není.
libork
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 črc 2016, 10:13

Re: Barvy Sokrates

Příspěvekod racek » 17 črc 2016, 11:28

Namíchat jde cokoliv , jen se musí už vědět kolik čeho a zkoušet , je to trochu alchymie ale většinou se dokoušu do zdárného cíle se základními odstíny , mimochodem míchám do sebe jak balakryl + sokrates + balakryl na plasty uplně v pohodě...
počítat s tím , že po zaschnutí barva ještě o něco ztmavne.
Naposledy upravil racek dne 25 črc 2016, 07:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Barvy Sokrates

Příspěvekod Standa » 18 črc 2016, 11:28

Barvu Sokrates jsem ještě nepoužíval, ale ve vzorníku mají 16 odstínů a z těch si myslím, že půjde namíchat cokoliv.
Já osobně míchám stejně jako Racek všechny možné barvy, ale musí splňovat podmínku, že jsou vodou ředitelné, pak je jedno kdo je vyrábí.
Mám ale momentálně problém se stříbrnou, kterou potřebuji na Blaníka a vůbec nevím jestli se prodává vodou ředitelná ? Jak tuhle barvu řešíte ? :roll:
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Barvy Sokrates

Příspěvekod racek » 18 črc 2016, 20:42

Na blaníku jsem udělal základ světlonce šedou a pak to pofoukal stříbrným sprejem ,nic to s balakrylem neudělalo.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Barvy Sokrates

Příspěvekod Henry » 24 črc 2016, 08:25

Barvy Sokrates používám na radu pana Mašíka a jsem spokojený. Naprosto souhlasím s Rackem, namíchat se dá cokoliv i ze základních odstínů a je to trochu alchymie. Některé barvy ovlivňují výsledný odstín výrazněji než jiné a přidávat se musí třeba i po kapkách. Je nutné zkoušet.

Stříbrnou jsem zatím dvakrát (pokaždé na Mustanga) použil akrylovou barvu pro výtvarníky. Poprvé v Irsku, protože jsem prostě jiné barvy nesehnal a už nevím co to bylo. Podruhé to byla barva Pebeo. Ta barva je hustá pasta v tubě, jako tempery a je vodou ředitelná. Opět si to už moc nepamatuji, ale myslím že jsem jí jen trochu naředil a válečkoval molitanem. viz tady i s fotkama: viewtopic.php?f=9&t=809&sid=fe9c1006c500e3d93ace6b6225b14abb#p927
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Barvy Sokrates

Příspěvekod Henry » 24 črc 2016, 08:56

ještě přidávám link na tu barvu Pebeo:
http://pebeo.cz/eshop/malba/barvy-akryl ... ent-silver

Mají sice široký sortiment odstínů což by mohlo svádět k tomu použít i další barvy, ale s kryvostí třeba tmavě modré jsem spokojený nebyl (viz výsostné znaky na Mustangu). Takže stříbrnou na bílém EPP podkladu bych klidně použil znovu ale zbytek si raději namíchám ze Sokratesu nebo Balakrylu.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Barvy Sokrates

Příspěvekod Libor Mašík » 25 črc 2016, 20:48

Stříbrnou vodou ředitelnou jsem objevil. Má název DENAS a je na Blaníka úplně perfektní.
Přílohy
IMG_20160725_214157.jpg
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Barvy Sokrates

Příspěvekod Standa » 26 črc 2016, 11:41

Díky za info, podívám se po ní ! ;)
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha


Zpět na Tipy, návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník