Minicirkulárka

Minicirkulárka

Příspěvekod Henry » 05 led 2016, 21:21

Když už tady diskutujeme ty domácí udělátka ...
Od Ježíška jsem si nechal nadělit stavebnici minicirkulárky:
http://jkmodels.cz/index.php?option=com ... &Itemid=29

Původně jsem měl spadeno na "Okružní pilu" od Mega Motor, ale pak jsem našel výše zmíněnou pilku a objednal jí. Ještě jsem to neposkládal tak nemohu moc soudit, ale jednotlivé díly jsou vyrobeny čistě, působí to solidním dojmem a líbí se mi, že je možné pilový kotouč naklánět (na rozdíl od Megy)

Pilka Mega Motor je napájená přímo AC 230V - to je určitě její dost velká výhoda.
Ta pila co jsem koupil využívá modelářský pohon = BL motor s regulátorem a k řízení servotester. Takže bude potřeba zdroj DC napětí, který dokáže dodat potřebný proud. Zdroj co mám (upravený zdroj z PC) to asi neutáhne, takže na začátku pravděpodobně použiju nějaký 3 článek LiPol a změřím odběr. Později si asi spáchám nový silnější zdroj opět přestavbou z PC zdroje, tedy pokud seženu dost výkoný a funkční zdroj za přijatelnou cenu (pokud možno zadarmo)

Od jkmodels jsem objednal a pod stromečkem našel: Rozsyp + Sáček se spojovacím materiálem + Pilový kotouč.
Zbytek jsem koupil zvlášť: BL Motor + regulátor na HK, servotester na eBay.

Teď jen čekám, až mě přepadne chuť to slepit. Asi k tomu budu donucen brzy, potřebuji totiž něco málo nařezat a nechce se mi ručně - když už mám tu pilu doma.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Minicirkulárka

Příspěvekod Lukáš.G » 05 led 2016, 21:46

Ta je parádní. No mi by se hodila fest elektrická lupenková pilka. Rovné dlouhé řezy chodím k sousedovi na pásovou pilu. Henry stavíš taky ze dřeva?
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Minicirkulárka

Příspěvekod Henry » 05 led 2016, 22:16

Ze dřeva také stavím (nebo jsem spíš stavěl) ale hooodně málo. Líbí se mi to, ale jsem strašně líný.
Zatím poslední dřevěný počin je Ultra-L, na který jsem udělal trup a zhruba ocasní plochy, ale už přes dva roky čeká na dokončení. No asi si ještě počká než mě opět chytne mánie.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ

Re: Minicirkulárka

Příspěvekod Lukáš.G » 05 led 2016, 23:10

No já mám rozestavěného ze dřeva Orlika II od Fary...ale.. Na jaře nebo začátkem léta máme jet na Donovaly na svah...a to je mi líto tam rozbít takže jsem rozdělal LF-109 Pionýra.. něco málo přes dva metry..to bude ideál...není tak pracný.
Já osobně mám raději dřevo...ale ten prach a plný nos..moc nemusím..při té stavbě...
Tak není špatné si sem tam udělat éro z EPP... pro mě jasně že Trenera....to je srdcovka :-D
Lukáš.G
Člen fóra
 
Příspěvky: 314
Registrován: 06 led 2015, 21:56

Re: Minicirkulárka

Příspěvekod Henry » 07 úno 2016, 14:44

Tak cirkulárku jsem už vyzkoušel a musím říct, že jsem náramně spokojený :-)
Potřeboval jsem dnes nařezat destičky z 2mm plexiskla a šlo to parádně.

Jako zdroj jsem použil 3článek LiPol 1800mAh a při řezání jsem měřil proud stejnosměrným klešťovým ampérmetrem.
- Hodnoty proudu se při řezání toho plexiskla pohybovaly kolem 4 - 5A.
- Když jsem úmyslně víc přitlačil tak to krátkodobě vylezlo na cca 7A.

Také jsem ze zvědavosti zkusil řezat překližku – nějaké odřezky mi zrovna ležely na stole.
- Asi 6,5mm tlustá, 5-ti vrstvá z nějaké přepravní bedny, docela pěkná a pevná (ale né letecká)
- Řezání šlo opět jak po másle.
- Běžně se proud pohyboval zase kolem 5A.
- Když jsem přitlačil tak se ukázalo 9 až 11A, když jsem přitlačil ještě víc tak jednou i 13A.

Takže žádný 230V zdroj k tomu asi shánět ani vyrábět nebudu a zůstanu u napájení z LiPol baterek.

A ještě jedna poznámka:
Ve dvou bočnicích jsou ve stavebnici předfrézované kruhové otvory pro připojení vysavačové hadice, ale ne úplně skrz, takže je na každém jestli a kterou si prořízne. Já při sestavování cirkulárky neprořízl ani jednu. Vnitřek pilky se ale rychle plní pilinami (což se dalo čekat), takže jeden otvor propižlám co nejdříve.
Henry
Člen fóra
 
Příspěvky: 161
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha východ


Zpět na Tipy, návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron