Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod racek » 28 říj 2015, 11:02

Mám dotaz , rozhodl jsem se zase pro nějaké kousky z vlastní produkce a potřeboval bych si ujasnit pár věcí a to, je li možné:
Řezat polotovary křídel z 30g EPP (tady předpokládám že to není žádný problém)
Místo nosného profilu použít na přání třeba polosouměrný.
Hloubku křídel zvětšit např. na 240mm.
A poslední, chci např. dělat křídlo ve tvaru že centroplán je obdélník , ale uši se zužují a ztenčují v předem daném úhlu šípovitosti (např.něco jako Z-37 nebo AT-6 Texan atp.)

Na trupy mi stačí 20mm desky jako u předešlých vlastních konstrukcí z EPP.
Tak nějak předpokládám že ani jeden bod by pro tebe asi nebyl problém vyrobit , když uvážím co všechno dokážeš s EPP vykouzlit a zachovat i tak maketovost tvarů ;)
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod Libor Mašík » 30 říj 2015, 07:42

Určitě nemám nic proti. Již jsem několika lidem řezal různá křídla a polotovary na jejich vlastní konstrukce. Je možné většinou upravit nějaké křídlo atd ze stávajících modelů. Něco zvětšit nebo zmenšit určitě půjde.
A jestli to bude 20 g EPP nebo 30 g je v podstatě jedno. To těžší se hůře řeže a hlavně je o něco dražší.
Ale budu mít i něco mezi tím, EPP 25 g/l.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod racek » 30 říj 2015, 18:00

No tak to je super! Rozhodně chci 30g/l (u mě to to ber jako standart :D ), už můžeš jít rovnou do dílny řezat :mrgreen: ... nee hned ne , dělám si srandu, ale rozhodně chci fiknout rovné obdélníkové křídlo s polosouměrným profilem s hloubkou nabízenou u polotovaru 220mm ,přesné rozpětí celkem bude 1560mm , pochopil jsem že jsi pravděpodobně omezený délkou řezu 550mm na jednu polovinu , takže ten třetí kousek stačí jen do celkové délky 1600mm , ale ono je to vlastně jedno když na tři stejné části je to 1650mm. :roll: Deskové epp musim okouknout v dílně kolik toho ještě zbylo z Pilatuse a Canadaira a dám ti vědět kolik bych toho ještě potřeboval , jednalo by se asi o 20mm sílu , ještě nevím ,ale v tomhle případě by se jednalo asi o 20g/l páč se stím líp pracuje do ohybu , ale to upřesním , no a jako bonus bych chtěl kompletního turbáka celého i z ocasem 30g/l a myslim že budu mít celou zimu co dělat když připočtu ještě Hurricana ... ber to jako závaznou objednávku , ať už ti nemusím psát zvlášť ;) :)

Na obrázku je přesně profil který je na plánku modelu který chci stavět, pokud by to tak nějak vyšlo , budu max. spokojený
Předem díky za ochotu a výrobu.
Přílohy
profil.jpg
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod racek » 31 říj 2015, 21:20

Tak jsem to okouknul v dílně , a moc už toho nemám , potřeboval bych k tomu ještě přibalit 1 desku 20mm epp také 30g/l , nějak jsem si na to zvykl a to co tam zbylo mi přijde jako žvejkačka. Může být i říznutá podélně napůl aby se to dobře poslalo , já už si s tím nějak poradím , tedy pokud je to možné , koukal jsem že už na e-shopu materiál nenabízíš.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod pilot205 » 01 lis 2015, 18:55

taky bych mel zajem o narezani kridel na Z-142 na ktoru som zohnal laminatovy trup..len to nakreslit...
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod racek » 01 lis 2015, 19:43

Na jaké rozpětí ten trup je ?
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod pilot205 » 01 lis 2015, 20:53

vychádza to tušim okolo 1500mm
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod Libor Mašík » 01 lis 2015, 21:01

To by neměl být problém. Z jakého materiálu by měly být křídla? Polystrén nebo EPP?
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod pilot205 » 01 lis 2015, 21:28

polyš..nakreslil bych to komplet, len musim vediet jak a v jakom formate...pre mna je ideal korel ale vy to potrebujete asi na autoCad..
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: Výroba vlastního modelu z polotovarů LM

Příspěvekod Libor Mašík » 02 lis 2015, 07:03

Corel je v pohodě. Případně to v Corelu přímo uložit v dxf, to Corel umí. A napsat rozměry pro kontrolu měřítka.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Další

Zpět na Tipy, návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron