Tipy na nové modely

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod racek » 05 pro 2013, 23:55

No ten je moc pěknej , ale koukam to je tan malej co , ten by na vlekání stejně nebyl.
Jojo , funcub je účelovka a taky se mi to už nelíbilo , tak šel...

tak zatim .... už usínám ;)
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod Libor Mašík » 06 pro 2013, 07:15

Tak jak to tady čtu, budu se muset Čmelákem vážně zabývat. Asi to budu řešit současně s Z-526 AFS XL o rozpětí 1500 mm. Na tom zas tolik práce nebude, v podstatě jen nová kabina a přední kryt motoru.

Jinak k těm dvoumístným verzím Čmeláka. Existuje spoustu variant a pěkný článek je v posledním čísle časopisu AeroHobby 6/2013. Pojednává sice převážně o vlečných Čmelácích, ale ty byly převážně vícemístné, takže je to i o těchto verzích.
Některé spárky byly jako vícemístné řešeny již z výroby, spoustu jich vzniklo přestavbou původních práškovacích. Takže pokud by někdo stavěl spárku, je třeba vycházet z konkrétního kusu.

Jinak k té spotřebě materiálu (EPPú na Čmeláka. Když se podíváte na Zlína a Ćmeláka je jasné, že Čmelák má mnohem větší plochu křídla a je celkově mohutnější. Takže bude o dost větší spotřeba EPP. A to má velký vliv na cenu. Na tyto větší modely používám těžší EPP o hmotnosti 30g/l a ten je dražší. Takže proto mám obavu z ceny. Já většinou ani nekoupím materiál za cenu za co soudruzi z východu udělají celý model.
Ale i přesto se moje modely prodávají :)
Nějak to určitě vymyslíme...
Přílohy
ah.jpg
ah.jpg (36.76 KiB) Zobrazeno 3024 krát
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod pilot205 » 06 pro 2013, 08:09

nemôžte ten článok naskenovať? nemám kde to aerohobby zohnať, u nás v stánkoch ho nemávaju.

a co tak to urobit s podlahoveho polystyrenu a potiahnut papierom?
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod racek » 06 pro 2013, 08:17

Tak čmelák je naše klasika kterou díky filmu ,,Vesničko má středisková,, zná snad každý... Co se týče stavby , jednoduchá kabina , jednoduchý podvozek , jednoduchý kryt motoru( U turba je to taky v pohodě) , zadek bych ale udělal co nejlehčí , možná bednu z 10mm epp desek v kterých by bylo pár přepážek klidně také z epp , vznikla by velmi pevná a lehká konstrukce , možná by šlo takto udělat i ,,kotelnu,,
Pokud by stavebnice vznikla , tak určitě 2 kusy berem , pokud ne ,nevadí , stejně bych ho časem stavěl tak i tak.
Je to jeden z modelů který na 100% opět chci , jen nevím kdy se na to dostanu. Na našem letišti vznikla dokonce letos akce výhradně pro čmeláky která se bude opakovat každý rok:
http://www.letanikolesovice.estranky.cz ... laci-2013/
http://rcmodelar.rajce.idnes.cz/Kolesovice_24.8.2013/
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod Standa » 06 pro 2013, 09:54

Jen tak mimochodem, na první stránce Aero-hobby 6 je obrázek Bu 181 respektive Zlína 381 a to je taky vhodná vlečná, modelářsky přímo ideální. Zrovna jsem ho začal kreslit jako podklad pro stavbu makety určené pro vlekání velkých větroňů. Pravda nebude z EPP, ale stavěná klasickou stavbou, ostatně při rozpětí 4,5 m by to ani jinak nešlo, ale udělat ho v malém ?! :o
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod racek » 06 pro 2013, 13:24

Samozřejmě Z-381 je také kus našeho létání , ale osobně si myslím že Trenér všech možných verzí je daleko populárnější vlečná i v širší modelářské veřejnosti.
Pár fotek naší nové Z-381
http://airtrade.cz/cz/pronajem-letadel/ ... basa-.aspx
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod Libor Mašík » 06 pro 2013, 14:05

Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod Standa » 06 pro 2013, 14:53

Souhlasím se vším co je výše uvedeno, ale Bu 181 bude určen pro vlekání předválečných větroňů a sem datem počátku výroby patří. Co se týká prodejnosti, tak Německý trh je asi největší a Bucker Bu 181 Bestmann je jejich a má spoustu verzí i kamufláží, ale to je jenom poznámka. :oops:
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod racek » 06 pro 2013, 15:51

Já to zaobalim ty typy , zkrátka vše co se kdy vyprodukovalo v ČSSR a ČR je ve světě populární i když to třeba mělo předlohu v německu které nás okupovalo a bohužel i dnes možná více než dříve...
takže třeba ...Čmeláci , Trenéry , L-29 , L-39 , Z-50 , Blaníky , C-11(mimochodem ta být v produkci cca1200mm tak okamžitě beru) L-410 , L-60 , L-40 , L-200 , Aero-45 atd. znají po celém světě a jsou velmi oblíbené. Stačí si jen ujasnit priority ale i zápory u daných typů pro výrobu stavebnice , ale rozhodně bych neopouštěl českou produkci , to byl krok správným směrem ,můj názor...
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Tipy na nové modely

Příspěvekod pilot205 » 06 pro 2013, 16:07

Ahojte, ja by som tiež česku produkciu neopúštal. kto má rád zlíny ako ja tak si určite na svoje príde.

Cessien mám už plné zuby..je toho všade. Zlíny sa bohužial zacínaju vytracat tak je idálne začat stavat ich zmenšeniny.

Vedla čmeláka by sa určite nestratil ani model Z-43.

hranatý trup jednoduché krídla..čo je lepšie pre epp rovnako ako hranate tvary cmelaka.

reiež by som možno pre cenu materiálu uvažoval o polystyrenových doskách s vyfreozvanymi prepážkami- napr s tenkej preglejky alebo epp. Rezalo by sa to velmi jednoducho a kupujuci by si to len zlepil.

ja dávam ale stále hlas pre spárku Z-37 alebo turbáka, ale určite sa nenahnevam ani keby je len Ačko.
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

PředchozíDalší

Zpět na Tipy, návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron