Pilatus PC-6

Pilatus PC-6

Příspěvekod racek » 14 zář 2013, 07:34

Z polotovarů křídla od p. Mašíka jsem si zhotovil po CL-415 ještě tento stroj který létal naprosto skvěle. Trup byl opět zhotoven jako bedna z desky 20 mm EPP , ocasní plochy z desky 10 mm. Rozpětí modelu bylo 1530mm , délka 1080mm. Pohon obstarával motor PJS 3D 800 E , regl MGM 40 Easy. Vozil 4S A123. Funkční klapky byly naprosto super , dlouhý čumák ,, turbo verzí ,, těchto i jiných letounů má obroskou výhodu v nepotřebě dovažovat na ,,kouli,, stačí jen vhodně umístit aku.Tento model byl můj první stroj s kterým jsem v životě vlekal a zvládl to perfektně. Jedinou nevýhodou bylo že jsem málo vyztužil křídlo a při větším zatížení v ostrých obratech se na koncích měnil jeho profil ,rozpětí Pilatusu bylo už na hraně z tak slabým křídlem z EPP.Jednou jsem si zapoměl doma vzpěry které byly velice funkční , no ale chtěl jsem za každou cenu letět , dál už nemusím pokračovat , měl jsem večer co lepit :mrgreen:
Letová hmotnost 1,22 kg
stavba:
http://www.cora-rc.estranky.cz/clanky/d ... -pc-6.html
více:
http://www.cora-rc.estranky.cz/fotoalbu ... _/Pilatus/
Přílohy
P1090613.JPG
P1090637.JPG
P1090705.JPG
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Pilatus PC-6

Příspěvekod Libor Mašík » 17 zář 2013, 09:42

Také jsem před časem přemýšlel o tomto modelu. "Bednovitý" trup, obdélníkové křídlo, to je ideální tvar na stavbu z EPP. Ale nakonec jsem to neuskutečnil.
Jinak dnes bych na stavbu použil minimálně křídlo z tvrdšího EPP. Tam už by asi takový problém s kroucením nebyl.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: Pilatus PC-6

Příspěvekod racek » 17 zář 2013, 09:51

Přesně to by bylo úplně super , udělat křídlo z 30g epp , jinak mám v hlavě další projekty , zase mě to vzalo jako kdysi , takže se těším na další spolupráci , myslím že to bude velmi produktivní doba pro mě ;) a ukázka toho co jde z Epp buď postavit , nebo upravit již hotové modely tak že vznikne naprosto jiný model a nebo alespoň odlišný.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: Pilatus PC-6

Příspěvekod Libor Mašík » 17 zář 2013, 13:11

Pro křídla o větším rozpětí by možná bylo dobré použít i trochu jiný profil i zespoda trochu klenutý. Zvýší se tím i tloušťka křídla a tím také pevnost křídla. A pokud se použije EPP o hustotě 30g/l, neměl by být problém.
Já se snažím teď i u stávajících stavebnic používat tvrdší EPP v přední části trupu, tak kde je uchycen motor. Váhy to moc nepřidá a větší pevnost je již znát.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice


Zpět na Vlastní stavba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron