PZL P-11c

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Libor Mašík » 03 úno 2014, 17:00

Abych pravdu řekl, mám trochu z Čmeláků "strach". Prototyp který teď vyrábím není celkem problém, jde to dobře. Ale je tam strašně moc dílů, takže to bude velice náročné na výrobu. Žádný můj model není tak složitý. A to je na první pohled "hranatý" Čmelák jednoduchý.
Ale snad to půjde.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Standa » 03 úno 2014, 17:33

Lze předpokládat, že velikosti a složitosti bude odpovídat i cena. Momentálně vím o 4-5 lidech, kteří si Čmeláka jistě pořídí, což pro začátek a ověření výroby jistě bude stačit. To je můj názor a věřím, že stavebnice bude dobře připravena jako ostatně všechny stavebnice se značkou LMmodel.
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Libor Mašík » 03 úno 2014, 19:23

Jasně, vše bude před spuštěním prodeje připraveno. Moje slabá stránka, ke které se přiznám, jsou návody.
Je to trochu problém, protože já vždy stavím prototyp. Ten si sice fotím, ale seriový model bývá trochu jiný. Takže vždy vlastně musím postavit dva modely. Prototyp pro odladění výroby a seriový model pro návod. A v tom je problém, protože ten druhý model mne již "nebaví". Takže pak stvořit návod je problém. A za další, nikdy nevím, jestli můj návod je ten ideální. Vždy to lze postavit jinak a třeba lépe. takže zase nechci někomu přesně nařizovat, jak stavět. Takže já považuji návod, jako volné vodítko pro vlastní stavbu. Což zase někomu nevyhovuje, protože potřebuje přesný návod, jak co udělat...
Tak nevím.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Standa » 03 úno 2014, 20:39

Když jsem svého času vyráběl stavebnice já, tak jsem prostě udělal návod tak, jak jsem si myslel, že je to správně a nebral jsem další ohledy, protože se nelze zavděčit každému a žádný návod není ideální. Ze své zkušenosti vím, že stejně každý modelář stavitel, čte návod až když neví kudy kam, protože každý nejdřív staví jak je zvyklý! :D
To, že další "stejný" model už člověka "nebaví" znám velmi dobře, protože jsem na objednávku stavíval modely ze svých stavebnic a vím jak je to nezáživné i když zase člověk získá rutinu a 5 stejný model už je hotový za polovinu času.
Myslím, že pro nás "skalní" dopisovatele ani není nutné žádný návod psát, protože už jsme něco postavili a určitě si s tím poradíme ! :D Možná by stálo za úvahu mezi nás vážné zájemce pustit 2-3 stavebnice "polotovary" a pak dát dohromady připomínky, které zpětně zapracovat. Ber to jenom jako myšlenku, protože jak se říká, víc hlav víc ví !
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Libor Mašík » 03 úno 2014, 21:09

Tak nějak to mám v úmyslu. Udělám několik prvních stavebnic a snad to dáme spolu nějak dohromady. Nějaké fotky ze stavby prototypu mám, takže návod snad nějaký stvořím.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: PZL P-11c

Příspěvekod pilot205 » 03 úno 2014, 22:51

podľa mna sa nedá urobit uple presný návod..každý modelár ma iné zvyklosti a robí to svojim sposobom, takže návod by som bral iba ako odrazový mostík ako sa to a a ako to robí niekto iný.. každý to potom môže ale nemusí robit rovnako...
pilot205
Člen fóra
 
Příspěvky: 240
Registrován: 03 pro 2013, 17:28

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Libor Mašík » 04 úno 2014, 16:34

Tak nějak to vždy myslím. Moje modely nejsou pro začátečníky, proto nechci vést stavitelé "za ručičku". V podstatě neexistuje nějaký ideální stavební postup, který by se dal do návodu. Každý si musí určité věci vyřešit sám. Ale zase myslím, že vše by mělo být dořešeno. Sice ne úplně dokonale, ale pro toho, který nechce přemýšlet, nebo na nic jiného nepřijde, by pak mělo být v návodu řešení.
Tak jak je kritizováno u PZL-11, že není řešeno uchycení podvozku. Nějaké, třeba ne úplně dokonalé řešení by v návodu být mělo...
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Standa » 05 úno 2014, 07:18

Myslím si, že s takto nepřipraveným návodem (podvozek) by výrobce ani neměl stavebnici nabízet. Přitom stačilo na výkres který je v měřítku 1:1 a je součástí stavebnice, nakreslit tvar jednotlivých drátů podvozku a jejich uchycení a modelář si to podle toho naohýbá z přiloženého drátu sám. Jde o ocelové dráty a tak, když se to nepodaří napoprvé, tak hrozí při dalším rovnání a ohýbání jeho prasknutí. Jde na první pohled o maličkost, ale při špatném naohýbání podvozku, model ztratí charakteristický vzhled a to je škoda. Další možnost je, že ani výrobce toto nemá dořešené. :roll:
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Libor Mašík » 05 úno 2014, 15:24

Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: PZL P-11c

Příspěvekod racek » 05 úno 2014, 15:27

Budeš si muset nazvětšovat monografii PZL-11 do daného měřítka modelu a obkreslit tvary a rozměry , já to tak dělám , vždy to obkreslím přímo z LCD na PC pokud mi nějaká ta data chybí.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

PředchozíDalší

Zpět na Modely ze stavebnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron