PZL P-11c

PZL P-11c

Příspěvekod Standa » 16 led 2014, 16:28

Rozhodl jsem se, že vyzkouším i modely z EPP vyráběné v zahraničí. Pořídil jsem stavebnici z Polska, stíhačku PZL P-11c. Pro tento model jsem se rozhodl z pouhé nostalgie, protože jsem ho před dávnými časy stavěl jako můj první kit. Uvidím, jestli se model bude alespoň přibližovat jak kvalitou, tak i letovými vlastnostmi dosud mnou stavěným modelům od firmy LM.
Přílohy
29_27.jpg
Fotografie2178.jpg
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: PZL P-11c

Příspěvekod racek » 16 led 2014, 23:07

Tak šup a sochat ať je na co koukat a o čem klábosit , letadla s křídlem typu W a M chodí parádně , to bude létat samo ;-) Možná bych se nechal časem ukecat na tu 1,2m verzi, nic tohoto typu jsem v životě neměl a je to moc pěkné éro.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Libor Mašík » 17 led 2014, 08:09

Také mne zajímá, jak dopadne model z této stavebnice. Výrobce znám, před časem jsem s ním trochu spolupracoval. Stavěl jsem jeho An-2 a měl to celkem pěkně vymakané. Taková EPP vystřihovánka.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Standa » 21 led 2014, 07:56

O víkendu jsem se dostal na chvilku také k P 11. V kartonové krabici je na první pohled vše co je potřeba ke stavbě podle přiloženého návodu. Návod je pouze v angličtině a bohužel je psán pro všechny modely vyráběné touto firmou, takže povšechně a dokonce o P 11 tam není nic. Dále je přiložen výkres v měřítku 1:1 /bokorys a 1/2 čelního pohledu/ s popisem kam co patří. K mému překvapení není nikde zakresleno těžiště modelu a pouze v návodu je psáno, že je cca ve 25% křídla. Dále návod ani výkres nijak zvlášť neřeší konstrukci a uchycení podvozku, což je zrovna u tohoto modelu, podle mého, dosti podstatné ! Výřezy jsou v poměrně dobré kvalitě i když je vidět, že řezací drát sem tam "zakopne" a vypálí nepříjemnou drážku. To je můj dojem po prvním pohledu do krabice a zatím jasně vede LM model.
Jako vždycky jsem se pustil do drobných úprav, aby se model více podobal předloze, takže jsem upravil křidélka, VOP a SOP jsem vyrobil celou novou a dodaná loukoťová kola jsem zakryl tenkým plastem. Objednal jsem motor a serva, ale zatím to nepřišlo, takže další pokračování až budu mít všechno po kupě, protože nerad stavím, když nemám všechno na stole.
Přílohy
Fotografie0005.jpg
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: PZL P-11c

Příspěvekod racek » 22 led 2014, 15:27

Co bys chtěl , to je jako nábytek z Polska , taky ,,dodo,, :mrgreen:
Jaká byla pořizovací cena ? Klidně do SZ jestli to tu nechceš ventilovat.
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Standa » 23 led 2014, 07:32

Proč bych to nechtěl ventilovat, sem si dovoluji psát, co si myslím ! Cena včetně poštovného byla 39 euro. Dodáno cca za 10 dní od zaplacení kartou přes PayPal.
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: PZL P-11c

Příspěvekod racek » 23 led 2014, 13:00

Tak to je dobrá cena i s poštou , drobné nedostatky odpuštěny 8-)
Uživatelský avatar
racek
Člen fóra
 
Příspěvky: 643
Registrován: 13 zář 2013, 20:38
Bydliště: Senomaty

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Standa » 03 úno 2014, 13:12

Konečně došlo objednané zboží (motor, regulátor, serva, vrtule), takže jsem se mohl pomalu zase pustit do stavby. Pustil jsem se nejdříve do křídla. Po osazení závěsů a výrobě "krabiček" pro serva jsem ho chtěl slepit. Skládá se z 5 kusů. Bohužel úhly ve spojích neseděly a tak jsem musel řezat, brousit a pasovat aby to sedlo tak jak má. Další chybka výrobce. Myslím si, že říznout to dobře nebo špatně je úplně stejná práce. Škoda ! :( Po slepení jsem křídlo vyztužil a doufám, že je připravené pro osazení na trup.
Dál jsem pokračoval trupem. Už při zběžném prohlédnutí a posléze kontrole s předlohou jsem zjistil, že trup je již od motorové části nějak úzký a tak jsem ho proměřil a schází mu na průměru 2 cm což je veliká škoda nejen pro vzhled, ale zvláště proto, že do přední části je nutné "vecpat" baterii, regulátor, přijímač a servo výškovky a s místem u takhle malého modelu je už tak problém. Další škoda ! :evil:
Začínám mít dojem, že se jedná o polomaketu polomakety. Docela mi tohle zjištění vzalo chuť, ale model dodělám jak nejlépe budu schopen. :) Dalším problémem je výroba a osazení podvozku.
Stavebnice určitě není určena pro začátečníky ale pro pokročilé modeláře, protože poměrně dost věcí je potřeba před výrobou ještě vymyslet. :(
Chtěl jsem srovnávat zahraniční stavebnici se stavebnicemi od LM, ale jak zjišťuji, tak to ani nemá cenu. Prostě to srovnat nejde. Možná, že jsem si jenom špatně vybral.
Podrobnější fotopopis ze stavby budu průběžně uveřejňovat na našich webových stránkách http://letecko-modelarska-seslost.webno ... ly/co-je-/, takže kdo má zájem může se podívat.
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Libor Mašík » 03 úno 2014, 15:25

Pokud jsem se já díval na ostatní stavebnice od stejného polského výrobce, má to na rozdíl ode mne uděláno jako opravdu velice "hrubé" polotovary. Cenově je na tom líp než já, ale je na tom pak ještě celkem dost práce. Má většinou jen vyřezaný trup jako tlustší bokorys, který se musí dobrousit.
Já mám moje stavebnice daloko více předpřipravené. A tak to chci vždy dělat. Na moje stavebnice se v podstatě smirkem nemusí šahat.
Ale je dobře, že jsou různé typy stavebnic, ať si každý vybere, co se mu hodí.
Libor Mašík
LM Model Team
LM Model Team
 
Příspěvky: 540
Registrován: 05 črc 2011, 21:38
Bydliště: Kobeřice

Re: PZL P-11c

Příspěvekod Standa » 03 úno 2014, 16:07

Jistě, ať si každý vybere co se mu líbí. Já vím, že si od téhle firmy už nic nekoupím, protože mi dá skoro stejnou práci si to vyrobit celé sám. :D Bylo to první moje porovnání stavebnic a LM dopadlo o mnoho lépe. Možná, že budu hledat dál, ale teď budu čekat na tvého "turbáka", protože tam ta očekávaná kvalita určitě bude. ;)
Standa
Člen fóra
 
Příspěvky: 263
Registrován: 18 črc 2011, 13:11
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Modely ze stavebnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron